30 Dakikada Servis: +90 533 1569 942
7/24 Nöbetçi Tesisatçı
Petek Temizleme İstanbul

Petek Temizleme İstanbul

Petek Temizleme İstanbul Kalorifer Peteklerinin doğru çalışması, ısıtma sistemi bakımının vazgeçilmez bir bileşenidir. Radyatörlerin, konvektörlerin ve diğer ısıtma cihazlarının bakımı, hizmet ömürlerini uzatır, verimliliği korur ve ısıtma cihazlarının yapısının zarar görmesini önlemeye yardımcı olur. Makalenin malzemesi, çalışma sırasında çeşitli ısıtma cihazlarının bakımı, işletimi ve bakımı ve basit bir ısıtma sistemi için tavsiyeler verir.

Isıtma işlemi sırasında radyatörlerin çalışması birkaç zorunlu önlemden oluşur. Öncelikle ısıtmayı açtığınızda (yönetim şirketleri genellikle bunu bildirir), cihazı hemen açmamalısınız. Bu öneri, bölgesel ısıtma sistemleri için geçerlidir. Sezon dışı dönemde, ısı tedarik kuruluşları genellikle ağlarında onarım ve bakım çalışmaları için suyu tahliye eder.

Petek Temizleme İstanbul

Petek Temizleme İstanbul ortak bir bina ısıtma sistemine ilk soğutma sıvısı tedariki, çok sayıda kirletici bileşeni taşır – çelik boruların korozyon ürünleri, kir, kum vb. Doğal olarak tüm bu “iyi”, apartman sahiplerinin peteklerinde olacak. Peteklerin ciddi şekilde kirlenmesi ve performansının düşmesi riski vardır.

Bu nedenle, soğutma sıvısı akışını radyatörlerinizden en az iki günde bir ve tercihen yükselticileri ısıtmaya başladıktan 2 sonra açmalısınız. Radyatör kapalıyken, soğutucu, cihaza ek olarak (tek borulu bir ısıtma devresiyle) baypastan akar.

Burada, sistemin basınç testi yapılırken, radyatörün yükselticilere hala bağlanması gerektiğine dikkat edilmelidir – Petek Temizleme İstanbul sezonu başlamadan önce bir sızdırmazlık kontrolü gereklidir.

Birçok kişi, radyatör besleme hatlarına filtre  takılmasını tavsiye eder. Bu tür tavsiyelere büyük bir şüpheyle yaklaşılabilir – ev tipi merkezi ısıtma şebekelerindeki soğutucunun saflığı ideal olmaktan uzaktır. Büyük olasılıkla, ısıtma işlemi sırasında, özellikle ilk başta, filtrenin günlük (saatlik değilse de) temizlenmesi gerekecektir.

Peteklerinizi açarken, muslukları aniden açmayın – bu, su darbesine neden olabilir ve cihazın kırılmasına neden olabilir. Isıtmada su darbesi hakkında daha fazla bilgi ve bunları önlemek için alınacak önlemler için Petek Temizleme İstanbul ile iletişimde bulunabilir .

Petek Temizleme Fiyatları İstanbul

İlk ay boyunca bu operasyon haftalık sonra her ay yapılmalıdır. Otomatik havalandırma deliklerinin kullanılması durumunda, cihazların işlevselliğini aylık olarak kontrol edin.

Alüminyum peteklerden hava olmadığında, egzoz açıklıklarına ateş, yakındaki duman vb. – soğutma sıvısının kimyasal reaksiyonu sırasında açığa çıkan hidrojen ve radyatör malzemesi patlayıcıdır.

Radyatörde sürekli bir hava birikimi ile, cihazın yanlış yerleştirildiği sonucuna varmak, bir bina seviyesi kullanarak cihazın yatay konumunu kontrol etmek ve sezon dışında sorunu düzeltmek mümkündür.

Isıtma mevsimi boyunca, kapatma vanalarının en az ayda bir kez sorunsuz bir şekilde açılması / kapatılması gerekir. Bu, küresel vanaların çalışan elemanlarının “yapışmasını” önleyecek, vana vanalarında tortu birikmesini önleyecektir.

Isıtma cihazlarının çalışması sırasında – radyatörler, konvektörler ve diğer cihazlar, kademeli olarak konvektif hava akımları tarafından taşınan tozla kirlenir. Toz ve kir birikmesi, ısı transferinin verimini azaltır – bu nedenle, ısı transfer yüzeyi kirlendiğinde periyodik olarak kuru veya ıslak olarak temizlenmelidir. Bu durumda aşındırıcı malzemeler kullanılmamalıdır – ısıtma cihazlarının koruyucu kaplamasına zarar verebilirler.

Petek Temizleme Firmaları İstanbul

Temizlik özellikle konvektörler için önemlidir – tıkanmaya karşı oldukça hassas olan yüksek kaliteli kanatçıkları vardır. Çelik ve dökme demir radyatörlerin güçlü mekanik darbelerden, keskin nesnelerle darbelerden korunması da önerilir. Dökme demir kırılgandır, çelik radyatörlerin kesit malzemesi kalınlığı 1,5 mm’dir – kolayca delinebilirler.

Burası, çalışma koşulları için temel gereksinimlerin tükendiği yerdir – ısıtmanın çalışmadığı zamana geçelim. Ekipmanları üzerinde çalışma yapmak için, ısı tedarik kuruluşları genellikle sezon dışında suyu tahliye eder. Soğutma sıvısı olmadan, hemen hemen tüm radyatör türlerinde, korozyon süreci yoğunlaşır (daha az ölçüde, dökme demir radyatörlerde).

Üreticinin tavsiyelerine göre, boş radyatörler 15 günden fazla tutulamaz. Bu nedenle ısıtma cihazlarında suyun korunmasına yönelik önlemler alınmalıdır. Genellikle bunun için alt kapatma vanası kapatılır – radyatörün yan bağlantısı ile. Aynı zamanda, üst valf açık bırakılır – basınç ve korozyon ürünleri (alüminyum oksidasyonu sırasında hidrojen) içinden salınır. Alüminyum radyatör tamamen kapatıldığında, Peteklerin vanasını açın – hidrojen birikmesi, ürünün basıncında ve basıncının düşmesine neden olabilir.

Isıtma cihazlarının, özellikle radyatörlerin verimliliğini korumak için yıkanması tavsiye edilir. Petek Temizleme İstanbul 2 ila 5 yılda bir yapılmaktadır, Cihazın ısı transferi azaltılarak yıkama sıklığı belirlenir. En basit temizleme yöntemi, su musluğundan bir hortumla durulamaktır.

Petek Temizleme

Bunu yapmak için, radyatör bağlantılardan bağlantısı kesilmiş, geçilmez bir alt tapa aracılığıyla sudan kurtarılır. Hortum üst deliğe bağlanır, alt delikten fışkırtma suyu akar.

Deşarj suyu tamamen berraklaşana kadar yıkama yapılır. Ardından radyatör yerine takılır. Isıtma cihazlarının çıkarılması ve bakımının rahatlığı için, bunlar Amerikan silecek tipinin katlanabilir bağlantılarına kurulmalıdır.

Dökme demir radyatörler, özel ısıya dayanıklı boya ve emayeler kullanılarak 5-6 yıl sonra boyanmalıdır. Cihazların yüzeylerinin birkaç kat halinde ön hazırlığının ardından boyama işlemi yapılır. Boyama, çelik ürünler için de geçerlidir – hasar yerinde kaplama hasar görürse, metal korozyon süreci önemli ölçüde hızlanır.

Petek Temizleme İstanbul verilen tüm tavsiyeler merkezi ısıtmalı apartman dairelerinde mutlaka takip edilmelidir. Peteklerin nısıtma sistemlerinde, soğutucunun kimyasal bileşimi pratik olarak değişmez, ekipmandaki basınç çok daha düşüktür. Ancak yine de, sezon dışında suyun oraya boşaltılması önerilmez – bu, korozyon sürecini yavaşlatacaktır.

Zamanında bakım, ısıtma radyatörlerinin doğru çalışması, ürünlerin servis ömrünü önemli ölçüde uzatır, işlerinin kalitesini yüksek seviyede tutar. Bakım faaliyetleri çok az zaman alır, ancak sonuç kendini gösterecektir – radyatörler uzun süre dayanacak, uzun süre değiştirilmeleri gerekmeyecek (ve buna bağlı olarak finansal maliyetler azalacaktır).

Leave Your Reply

Your email address will not be published.

*

Call Now Button