30 Dakikada Servis: +90 533 1569 942
7/24 Nöbetçi Tesisatçı
Petek Temizleme Hizmetleri

Petek Temizleme Hizmetleri

Petek Temizleme Hizmetleri evinizi sıcak ve rahat tutmak için, ısıtma cihazlarına uygun bakım sağlamanız gerekir. Türü ne olursa olsun, düzenli koruyucu bakıma ihtiyaçları vardır. Örneğin, ısıtma sistemi dökme demir Peteklerden monte edilmişse, birkaç yıl çalıştıktan sonra iç kanalları basitçe tıkanır. Bu, ısı transferinde bir azalmaya, cihazların uzun süre ısıtılmasına ve odada soğuğa neden olur.

Bu durum, dökme demirin ısı enerjisini sıcak bir sıvıdan almasıyla açıklanmaktadır. Bu nedenle soğutucu ile ne kadar yakın teması olursa, ısıtma o kadar verimli olur. Sistemin çalışmasını normalleştirmek için ısıtma radyatörlerinin temizlenmesi – dökme demir veya diğer malzemeler – gereklidir. Tüm prosedürlerin, ısıtma mevsiminin henüz başlamadığı yaz aylarında yapılması önerilir.

Isıtma ortamının yetersiz kalitesi (örneğin aşırı su sertliği) ısıtma sisteminin çalışmasında sorunlara yol açar.

Petek Temizleme Hizmetleri

Beş kontaminasyon belirtisi vardır:

 1. Bir radyatör diğerinden daha fazla ısınır. Bir Petek odada kurulu olan diğerlerinden daha soğuksa, bu, soğutucunun taşındığı kanalların kirli olduğunu gösterir.
 2. Petek sıcaklığı yükselticiden daha düşük. Bu belirti tek başına aygıtta bir arıza olduğunu gösterir.
 3. Komşular iyi durumda olmasına rağmen odanın ısınması daha da kötüleşti. Daire soğuksa, bu her zaman ısıtma ağının işini iyi yapmadığı anlamına gelmez. Kural olarak, nedeni tıkalı iletişimdir.
 4. Peteklerin altı soğuk. Radyatörler dengesiz ısınırsa bu, kanallarını temizleme zamanının geldiği anlamına gelir.

Tek radyatörde farklı bölüm sıcaklıkları. Kanalların yalnızca belirli bölümlerde kirlendiği görülür. Ayrı ayrı, onları temizlemek işe yaramayacaktır, çünkü tüm sistemin periyodik önleyici bakıma ihtiyacı vardır.

Petek Temizleme Hizmetleri merkezi ısıtma sistemlerinde, soğutucunun kalitesini kontrol etmek zordur. Şebeke boyunca dolaşan suda çeşitli safsızlıklar bulunur. Bu nedenle, ısı hatlarının da izlenmesi ve uygun durumda tutulması gerekir. Genellikle boruların 10 yıldır veya daha uzun süredir ayakta durduğu alanlar vardır. Ve bu süre boyunca sistemde korozyon işlemleri gerçekleşir.

Petek Temizleme Fiyatları

Sıcak su, basınç altında sağlanır ve boruların iç yüzeyindeki pas parçaları ufalanır. Daha sonra duvarlara yerleştikleri radyatörlere giden bu unsurlardır. Böylece, servis ömrü boyunca ısıtma cihazlarının kanalları kirlilik, döküntü ve pas ile tıkanır. Bu, boruların içinden geçebilecek soğutucu miktarında bir azalmaya yol açar. Sonuç olarak, ısıtma verimi bozulur. Ve soğutucu yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılsa bile, bu durumu pek değiştirmeyecektir.

Şu anda, dökme demir Petekler kirlenmeden temizleyebileceğiniz birkaç yöntem vardır. Bazı zanaatkarlar tüm işi evde yapıyor, diğerleri ise ısıtma ağı çalışanlarından yardım almayı tercih ediyor.

Her yıkama seçeneğinin kendine has özellikleri vardır. Dilerseniz iletişimi kendiniz temizleyebilirsiniz. Petek Temizleme Hizmetleri ancak bu, karmaşıklığı her şeyden önce ısıtma ekipmanının ağırlığına göre belirlenen oldukça zahmetli bir iştir.

Kimyasal bir temizleme yöntemi ile çalışma sırasında, Petekler bölümlere ayırmak için sistemin bütünlüğünü ihlal etmek gerekli değildir. İletişim, otonom bir ısıtma sistemine, yani özel bir evde, kulübede veya dairede kurulduğunda en uygun olanıdır.

Dökme demir ısıtma radyatörlerinin çok temizliği, birçok mağazada satılan kimyasal elementler – reaktifler kullanılarak gerçekleştirilir. İstenirse, örneğin soda külü veya kostik soda gibi doğaçlama araçlar kullanılabilir.

Petek Temizleme İstanbul

Dökme demir radyatörlerin küçük oranlarda kompozit çözeltiler, alkaliler, organik ve mineral asitlerle yıkanmasına da izin verilir. Her kimyasal paketinin temizlik sırasında izlenmesi gereken açık talimatları vardır. Gerçek şu ki, Peteklerin temizlendiği bu elemanlar aşındırıcı maddelerdir. Sadece ölçek ve tortuları değil, aynı zamanda radyatörün yapıldığı malzemeyi de etkilerler.

Ekipmanın hizmet ömrünü uzatmak için her 3-4 yılda bir temizlik yeterlidir. Çoğu zaman, kullanıcılar kendi kendine yıkarken büyük bir hata yaparlar – çok konsantre bir asit solüsyonu hazırlarlar. Yıkama solüsyonunun yüksek konsantrasyonu, kiri ve bunlarla birlikte cihazın sızdırmazlık elemanlarını kolayca “yer”. Bu Petek sızıntısına neden olabilir. Özel olarak tasarlanmış bir hazırlık olmadığı sürece, kimyasal sıvılar alüminyum radyatörleri temizlemek için asla kullanılmamalıdır.

Beceri eksikliği ile, işi kendi başınıza yapmanız tavsiye edilmez, aksi takdirde ekipmanı kalıcı olarak mahvetme olasılığı vardır.Petek Temizleme Hizmetleri İhtiyacınız olan her şeye sahip uzmanlara başvurmak en iyisidir.

Temizliği yine de kendiniz yapmak istiyorsanız çok güçlü maddeler kullanmanız önerilmez. En iyi seçenekler, etilendiamintetraasetik asit tuzu veya sitrik asit formundaki daha yumuşak versiyondur. Şu anda, Petekleri temizlemek için kullanılan çeşitli özel ekipman türleri bulunmaktadır.

Petekler ve ısıtma radyatörleri periyodik bakım ve daha özel olarak iç yıkama ve dış temizlik gerektirir. Onları yerinden çıkarmadan bunu nasıl yapacağımızı öğreneceğiz.  Er ya da geç, herhangi bir ekonomik mal sahibinin, ısıtma Petek çıkarmadan nasıl temizleyeceği sorusu vardır. Neden tutumlu? Basit. Radyatör ne kadar kaliteli olursa olsun, içeriden gelen kir ile yavaş yavaş tıkanır. Petek Temizleme Hizmetleri, ısı transferi önemli ölçüde bozulur ve mal sahipleri bundan sonra ne yapacakları sorusuyla karşı karşıya kalır.

Petek Temizleme Firmaları

 • Kontaminasyon nedenleri ve önlenmesi
 • Temizleme işlemi
 • Dış temizlik
 • İç temizlik

Bazıları en kolay rotayı kullanır ve yeni ekipman satın alır.

Ancak bu oldukça maliyetlidir, özellikle daha önce eski dökme demir “akordeonlar” kurulmamışsa. Ancak oldukça modern radyatörler. Örneğin, oldukça pahalı olan bimetalik radyatörler. Sadece bataryanın içini yıkarsanız çok daha ucuz olacaktır. Elbette bu en kolay iş değil ama bununla baş etmek oldukça mümkün. Bunu yapmanın birkaç yolu var.  Bazıları için Peteğin çıkarılması gerekiyor, ancak bazen onsuz da yapabilirsiniz.

Öncelikle Peteğin içinde nasıl daha fazla kir biriktiğini görelim. Sonuçta, bildiğiniz gibi, sorunu önlemek, çözmekten çok daha kolaydır. Petek Temizleme Hizmetleri görünüşe göre çoğu durumda sıradan su ısıtma sistemi boyunca dolaşıyor. Kir nereden geliyor? Aslında, sadece suyun dışında.

Öncelikle, radyatörün kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Petek Temizleme Hizmetleri bildiğiniz gibi su ile sürekli temas halinde birçok metal paslanır. Örneğin, düşük kaliteli çelikten yapılmış petekler için durum budur.

Pas, sadece ısıtıcının duvarlarını olumsuz etkilemez, yavaş yavaş inceltir. Partikülleri, ısıtma sistemi boyunca su ile taşınır. Borularda, diğer radyatörlerde, ısıtma ekipmanlarında vb. Birikirler. Bu kirlenmenin ilk sebebidir.

Petek Temizleme Hizmetleri ikinci olarak, soğutucunun kalitesi önemlidir. Çoğu zaman, suda büyük miktarda mekanik süspansiyon bulunur. Sıvının sirkülasyonu sırasında tüm bu kirler radyatörlerin iç duvarlarına yerleşir. Bu, özellikle hafif yüzey pürüzlülüğüne sahip ekipmanın özelliğidir – örneğin, dökme demir.

Petek Temizleme Ustaları

Kural olarak, bu soruna en çok merkezi ısıtma sistemlerinde rastlanır. Çünkü soğutucu orada çok büyük hacimlerde sağlanır ve kalitesi arzulanan çok şey bırakır. Sudaki büyük miktarda hava ve döküntü aynı anda hem ekipmanın tıkanmasına hem de aşındırıcı süreçlerin ortaya çıkmasına neden olur.

Bu faktörü yalnızca bir şekilde etkileyebilirsiniz: ısıtma devresinin başlangıcına bir veya daha fazla filtre takın.Petek Temizleme Hizmetleri Böylece radyatörlere ulaşmadan önce temizlik elemanlarının üzerine önemli miktarda kir yerleşecektir. Tabii ki, filtrelerin sık sık değiştirilmesi gerekecek.

Ancak bunu yapmak, eski bir Peteği temizlemekten veya tıkalı olanı değiştirmek için yenisini takmaktan çok daha kolaydır. Petek Temizleme Hizmetleri bir ısıtma sistemine sahip özel bir evde yaşıyorsanız, her şey çok daha basittir. Devreyi başlangıçta yüksek kaliteli soğutma sıvısı ile doldurmanız gerekir. İdeal olarak, bu damıtılmış sudur. Birçok işletme sahibi, en yakın doğal kaynaktan sıvı pompalamayı tercih eder: gölet, nehir, kuyu.vb.

Ama bunu yapmamalısın. Aksi takdirde, büyük miktarda aynı mekanik süspansiyonları alacaksınız. Kum, alüvyon, çeşitli küçük döküntüler, su kütlelerinde her yerde bulunur. Bunların tümü ısıtma sisteminizi tıkayarak hem radyatörlere hem de eşit derecede önemli diğer ekipmanlara zarar verir.

Petek Temizleme Hizmetleri Cihaz ile

Herhangi bir nedenle hala doğal su kullanmanız gerekiyorsa, yüksek kaliteli bir filtreleme sistemi kurmaktan kaçının. Tercihen çok aşamalı, böylece en küçük döküntülerden bile kurtulma garantisi olur.

Petek Temizleme Hizmetleri ihtiyacını birkaç işaretle öğrenebilirsiniz:

 • Peteğin bir kısmı diğerinden daha yüksek bir sıcaklığa sahiptir;
 • Petekler, soğutucunun kendilerine verildiği borudan daha soğuktur;
 • konut genellikle bir önceki ısıtma mevsimine göre daha kötü ısınır.
 • Bütün bunlar, radyatörlerden ısı transferinde bir düşüş olduğunu gösterir. Bunun nedeni ya hava tıkanıklığı, portalımızda ayrı bir makaleye ayrılan mücadele ya da bugün bahsettiğimiz ekipmanın kirliliği olabilir.

Petek Temizleme Hizmetleri prosedüre gidelim. Bataryadaki kirin temizlenmesi iki aşamada gerçekleşir. Öncelikle ekipmanın dışını temizlemeniz gerekir. Birincisi, bu tür bir temizlik kendi başına her zaman yararlıdır. Ve ikincisi, sonraki işleri yaparken toz ve kir ile fazla bulaşmamanıza yardımcı olacaktır. Radyatörün dış temizliğindeki temel sorun, tasarımıdır. Kural olarak, bölümler arasında çok dar bir boşluktan bahsediyoruz. Peteğin bir akordeon, dikdörtgen bölümler veya bir panel kasası şeklinde yapılmış olması önemli değildir.

Petek temizleme Nasıl Yapılır ?

Petek Temizleme Hizmetleri Ekipman çok kirli değilse – örneğin, çok az tozluysa – bir elektrikli süpürge veya saç kurutma makinesi ile temizlemek en kolayıdır. İlk durumda, radyatör normal şekilde işlenmelidir. İdeal olarak, elektrikli süpürgeniz dar alanlar için özel bir başlığa sahipse, yardımı ile tüm tozu tamamen çıkarabilirsiniz. Saç kurutma makinesine gelince, çalışma prensibi tam tersidir. Bu cihazla, toz emilmez, ancak dışarı üflenir. Bu nedenle, radyatörün arkasına önce tüm kirin odanın etrafına dağılmadan başarılı bir şekilde yerleşeceği bir parça nemli bez yerleştirin.

Kuru temizleme yeterli değilse, ondan sonra daha ciddi prosedürlere geçmelisiniz. Hangisi, ekipmanın ne kadar kirli olduğuna bağlıdır: hafif kir. Bu durumda uzun bir kaba (radyatörden kısa olmamalıdır) ve kaynar suya ihtiyacınız olacaktır. Kabı akünün altına yerleştirin ve ekipmanın üzerine yavaşça kaynar su dökün. Doğal olarak kendinizi yakmamak için iş çok dikkatli yapılmalıdır. Bu kadar basit bir prosedür, küçük kirlerden kurtulmayı kolaylaştıracak – sadece suyla yıkanacaklar. Son olarak, radyatörü silerek kurulayın;

Ağır kirlilik. Burada yağ ve benzeri birikintilerle savaşmayı amaçlayan özel araçlar olmadan yapamazsınız. Tipik olarak, bu prosedür mutfakta bulunan Petekler için kullanılır. Hızlı ve şiddetli yüzey kirlenmesine neden olan tüm faktörlerin bir araya geldiği yer burasıdır. Temizlemek için, önce satın alınan ürünü radyatöre uygulamalısınız (bunu yapmanın en kolay yolu. Bileşimi suyla seyrelttikten sonra bir sprey şişesidir), ardından bir süre beklemelisiniz. Böyle bir “ıslanmadan” sonra şunları da yapabilirsiniz:
Petek Temizleme Hizmetleri bölümler arasındaki dar boşlukların bu tür işler için özel olarak tasarlanmış özel paspaslar yardımı ile işlenmesi tavsiye edilir. Böylece, cihazın tüm yüzeyinin maksimum temizliğini elde edersiniz.

Kalorifer Peteği Temizleme

Peteğin içini temizlemek için normal su yeterli değildir, çünkü oldukça güçlü kirleticilerden bahsediyoruz: kireç ve benzeri. Bu birikintileri çözmek için kimyasallara ihtiyacınız olacak. Örneğin, alkali bileşikler, kostik soda, sirke (güvenlik nedeniyle sıradan sofra kullanmak daha iyidir,% 9). Sitrik asit veya peynir altı suyu oldukça uygundur. Bu tür prosedürler için özel olarak tasarlanmış bir bileşik ürün de satın alabilirsiniz. Önemli: Alüminyum radyatörler kostik alkaliler ve asitlerle temizlenmemelidir çünkü bu, ekipmanda bir sızıntıya neden olur.

Petek Temizleme Hizmetleri prosedürünün kendisine gelince, en iyi seçenek radyatörü çıkarmak ve banyoda durulamak olacaktır. Doğal olarak bu, ısıtma mevsiminde yapılmamalıdır.

Prosedüre hazırlık olarak, kapağın zarar görmesini önlemek için küvetin altına çeşitli bezler koyun. Ayrıca tahliye deliğine bir süzgeç takın, aksi takdirde kanalizasyon temizliğini daha sonra yapmanız gerekecektir. Prosedürün kendisi aşağıdaki gibi gerçekleştirilir.  Radyatörü giriş ve çıkış borularından ayırın. Duvara sabitleyen kancalardan çıkarın ve küvete götürün. Her iki taraftaki tapaları çıkarın.

Radyatöre sıcak su dökün. Bu, daha önce duş başlığını ondan ayırmış bir duş hortumuyla yapılabilir. Petek dolduktan sonra, sallayın (veya yeterli güce sahipseniz sallayın), ardından eğin ve tüm suyu boşaltın. Özellikle dökme demir ekipman için temizleme prosedürü gerçekleştiriliyorsa, böyle bir durum için bir asistan davet etmeniz önerilir. Bu yıkamayı birkaç kez gerçekleştirin.

Kimyasal İle Petek Temizliği

Şimdi seçtiğiniz temizlik maddesini içeren solüsyonu radyatöre dökün. Fişleri değiştirin ve ekipmanı en az 2 saat sessizce bekletin. Bu süre ne kadar uzun olursa, prosedür o kadar etkili olur, ancak aşırıya kaçmayın. Böylece aktif bileşenler cihazın duvarlarını aşındırmaya başlamaz. Gerekli süre geçtikten sonra radyatörü sallayın. Ayrıca ağır bir şeyle kenarlara hafifçe vurun. Petek Temizleme Hizmetleri kolayca tamamen zarar verebileceklerinden, bu amaç için metal bir çekiç kullanmayın. Daha iyi kauçuk veya tahta alın. Bir alüminyum Petekle çalışıyorsanız, bu malzeme deformasyona çok duyarlı olduğundan, kılavuz çekme prosedürünü atlamak daha iyidir.

Son olarak, radyatörü yıkayın. Önce temizleme solüsyonunu boşaltın, ardından önceki dolgu maddesinin en ufak izleri bile giderilinceye. Kadar suyu doldurun ve boşaltın: köpük, koku, vb. Daha sonra cihazı tekrar yerine yerleştirebilirsiniz. Özel bir evde yaşıyorsanız, tüm prosedürü Peteği çıkarmadan gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için buhar hattı kapatılır, tüm sistem temizlenir, ardından basınç altında su verilir. Son işlem, çıkışta kir akışı durana kadar gerçekleştirilir.

Ayrıca bir temizleme solüsyonunun basınç altında ayrı bir radyatöre sürülebildiği özel cihazlar da vardır. Ancak bu tür ekipmanlar genellikle oldukça pahalıdır. Bununla birlikte, dostane bir şekilde. Peteklerin en az üç yılda bir temizlenmesi gerekir, bu nedenle bu cihaz bir kereden fazla kullanışlı olacaktır.

Radyatör Temizleme Yöntemleri

Özel bir cihazla yıkama Radyatörlerin “kasadan çıkmadan” hızlı ve etkili bir şekilde temizlenmesi için, yıkanmaları için özel cihazlar bulunmaktadır. Tabii ki, evinizin Peteğin nadiren temizlemek için böyle bir cihaza sahip olmak aslında bir lüks. Profesyonel bir cihazla yıkama Cihaz ana şebekede çalışır.  Güçlü bir jet ile suyu radyatöre yönlendirir, bu da basıncı sayesinde kireç, pas, gres ve çeşitli kimyasal kalıntıları giderir.

Petek Temizleme Hizmetleri bu cihaz sizde yoksa banyodaki radyatörü temizleyerek değiştirebilirsiniz. Radyatörlerin özellikleri Kruşçev tipi yeni veya eski dairelerde, akordeon adı verilen esas olarak dökme demir Petekler takıyorlar. Uzun ömürleri ile tanınırlar ve sıcak sıvı yenilenmeyi bıraktıktan sonra bir süre sıcak kalırlar. Dökme demir, sistemdeki basınç düşüşleri ve düşük kaliteli içeriklerle çalışmayı daha kolay tolere eder. Ancak bu tür radyatörler de daha pahalıdır. Bimetalik malzemeden üretilen ürünler daha ucuz, daha ince ve daha hafiftir.

Artan ısı transferinde farklılık gösterirler, ancak aynı zamanda hızla soğurlar. Dışarıdan temizlenmesi daha kolaydır ve estetik açıdan daha çekici görünürler. Daha az kirin yapıştığı daha pürüzsüz bir malzemeden yapıldıkları için daha az tıkanırlar. Ancak bimetalik Petekler genellikle patlar ve sistemdeki ani basınç artışına dayanamaz. Bu, ısıtma mevsiminin başlangıcında veya ani sıcaklık değişiklikleri sırasında nadir değildir.

Bu nedenle özel evlerde veya ticari binalarda kullanılması tercih edilir. Alüminyum ürünler en ucuzdur ancak kırılgan ve kısa ömürlüdür. Eski bir ısıtma sistemine sahip daireler, işlevselliğini hızla kaybeder. Bakım işlemi sırasında, her bir Petek türü ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Sınıflandırma Radyatör temizleme prosedürleri, kullanılan yardımcılara ve maruziyet alanına bağlı olarak farklı türlere ayrılmıştır. Çok daha fazla seçenek var, ancak yalnızca belirli bir ekipman kullanılmadan bağımsız olarak ve evde yapılabilenler ele alınacak.

Kombi Temizliği

Dış mekan Ürünün görünümünü tazelemek, biriken tozu, kiri yok etmek ve üst koruyucu boya tabakasını yenilemek için kullanılır. Sırayla şöyle olur: Kimyasal – nemli bir sünger veya mikrofiber bezle temizlemenin etkinliğini artıran aktif maddelerin kullanılmasını gerektirir. Mekanik – yenilemek için dış kaplamayı çıkarmak için kullanılır. Bu durumda, bu tür araçlar dahil edilir: öğütücü, fırça, zımpara kağıdı vb. Ek araçlar kullanarak, zarar vermemek için bölümlerin bağlantılarına ve batarya ile olan çizgiye özellikle dikkat etmelisiniz. Termal – ayrıca bir dökme demir bataryadan bir boya tabakasını çıkarmak için kullanılır.

Endüstriyel bir saç kurutma makinesi veya kaynak makinesi işi daha hızlı yapar, ancak bölümler arasındaki lastik contalar da etkilenir. Petek Temizleme Hizmetleri bağlantılara ayırma arzusu yoksa, bu yöntemi reddetmek daha iyidir. İç Radyatörden gelen ısı transferinin kalitesinden ve veriminden sorumludur. Mekanik, kireçtaşı birikiminin sıyrıldığı veya yontulduğu kancalı bir fırça veya tel kullanılmasını gerektirir.

Bu durumda uzmanlar bir üfleme istasyonu kullanır. Daha sonra ürün içeriden su ile yıkanır ve orijinal yerine monte edilir. Kimyasal, ikincisinin etkinliğini arttırmak için genellikle mekanik olarak yapılır, ancak bağımsız bir prosedür de olabilir. Ürünün içindeki tortuların yapısını çözecek veya zayıflatacak bir aktif maddenin zorunlu kullanımını gerektirir.

Önemli: Bazı durumlarda kuru temizleme beklenen sonucu vermeyecektir, çünkü sıcaklığın etkisi altında nadirdir, ancak yıkanamayan bir konglomera oluşur. Tek çıkış yolu yeni bir ısı eşanjörü satın almaktır. Yıkama için hazırlık Özellikle dökme demir söz konusu olduğunda, bunu yapmanın kolay olduğu konusunda yanılmayın. Ancak duruma akıllıca yaklaşırsanız ve elleriniz “gitmeniz gereken yerden büyürse”, görevle iki adam başa çıkacaktır.

Yavuz Tesisat Petek Temizleme Hizmetleri

Petek Temizleme Hizmetleri teknolojisi: Güz ortasına kadar, hizmetlerin zaten ana kanaldan geçtiği bir gün seçmek daha iyidir, ancak su henüz sisteme başlatılmamıştır. İdeal olarak, yükselticideki tüm komşuların Peteklerini aynı anda temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde başka bir apartman dairesinde bulunan radyatördeki kirler sizinkine geçecek ve prosedür işe yaramaz hale gelecektir. Özel bir evde sistemden su tahliyesi zor olmayıp istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Bir apartman binasında, evin dağıtım ünitesinin bulunduğu bodrumdaki tüm manipülasyonları gerçekleştirmek için bir tesisatçı ile anlaşmanız gerekecektir. Isıtma mevsiminde böyle bir durum olursa komşulara haber vermek gerekir. İkincisi bir tıkanıklık olduğunda kullanılmasına rağmen. Yaz aylarında radyatörlerin rutin temizliğini yapmak daha iyidir. Peteklerin çalışması, sistemle bağlantıları ve diğer nüanslar hakkında yalnızca yüzeysel bilgi varsa, önce malzemeyi incelemek daha iyidir. Veya bir profesyonel çağırın. Kalan sıvının boşalacağı bir kap önceden hazırlayın. Petek Temizleme Hizmetleri  Elemanı söktükten sonra onu çıkarmanız gerekir.

Petek Temizleme İstanbul

Petek Temizleme Hizmetleri bu aşamada bir asistana ihtiyacınız olacak. Bimetalik bir ürünün bile tek başına sökülmesi zahmetlidir. Soğutucuyu inceleyin. Belki temizlemenin bir anlamı yoktur. Ürünü küvette suyla durulamayı planlıyorsanız, altına bir şey koymanız gerekir. Örneğin. silikon paspas. Aksi takdirde, kabın üzerindeki çizikler o kadar ciddi olacaktır ki, daha sonra banyonun restorasyonu için ödeme yapmanız gerekecektir. İpucu: Bağlantılar kaynaklıysa, kovanı ısıtmak için bir meşale veya başka bir alet kullanmanız gerekir. Isıtma döneminde temizliğin özellikleri Belli şartlar altında işlemi kışın gerçekleştirebilirsiniz.

Bu durumda aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekir: temizleme yöntemi ve özel ajan benzerdir; yerel bir sistemde yıkama, tüm termal elemanların bağlantısını kesme ve çıkarma ihtiyacını ortadan kaldırır; prosedürden önce, eve hizmet veren tesisatçıya bildirmeniz gerekir; söküldüğünde, aküden soğuk su artıkları değil, sıcak yağlı sıvı dökülür. Ve çoğu akacak. Özel bir evde temizliğin özellikleri Yerel ısıtma sistemi bakımının bir dizi özelliği: Isı taşıyıcı çoğunlukla sudur ve her zaman filtrelenmez.

Borularda dolaşan kir, her bir elemana sıkışır. Temizlenmesi veya yıkanması gereken sadece radyatör değil, tüm hattır, aksi takdirde prosedür anlamını kaybeder. Isıtma mevsimi boyunca bir soğutucunun kapatılması, yalnızca bir sızıntı veya benzeri sorunlar varsa gerçekleştirilir. Kruşçev’deki radyatörlerin özellikleri Eski evlerin tek borulu bir sistemi vardır. Soğutucu aşağıdan yukarıya doğru beslenir ve ardından dönüş hattı boyunca bodrumda bulunan drenaj hattına gider. Bu bakımdan komşu apartmanların alt katlarında radyatörlerden farklı yoğunluklarda ısı transferi olabilir.

Petek Temizleme Hizmetleri İstanbul

Petek Temizleme Hizmetleri  veya yenisiyle değiştirmek, eskisi çok aşınmış ve tıkanmışsa sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Tek borulu sistemlerin dezavantajı, yükselticilerin, radyatörlerin ve hatların hızlı aşınması ve tıkanmasıdır. Kruşçev apartmanında kurulduğu günden bu yana hizmet veren 20 yıllık dökme demir bataryadan bir kesim yaparsanız. Fena çapı neredeyse yarıya indiren bir kireç oluşumunu görebilirsiniz. Aynı zamanda elemanın ısı transferini de azaltır. Kruşçev’de bir bataryanın nasıl yıkanacağını öğrenmek için bir tesisatçıya danışmak daha iyidir.

Petek Temizleme Hizmetleri  nasıl temizlenir İşi sökmeden önce, hattaki tüm sıvıyı boşaltmanız gerekir. Bu nedenle, daha fazla su olduğu ve buna bağlı olarak daha az sorun olmadığı için bunu kışın yapmanız önerilmez. İşlem önleyici değilse özel bir aletle temizlenmelidir. Hurda malzemelerden yapılabilir veya satın alınabilir. Önemli: Bir dökme demir radyatörün içindekileri yıkamanız gerekiyorsa, tüm tapaları çıkarmanız gerekir. Apartman seçeneği için işlem sırası: İlk yıkama – sıcak suyla doldurma. Su kaynatılmamalıdır, çünkü çok miktarda çözülmeyen tuz içerir ve ürünün duvarlarına tekrar yapışır. Prizleri takın ve Peteği iyice sallayın. Her şeyi boşaltın. İkinci yıkama, ek maddeli bir kontroldür.

Çözümü önceden hazırlamak daha iyidir. Bir kimyasal kullanırken, miktarı ambalaj üzerinde ayrıntılı olarak belirtilen üretici tarafından düzenlenir. Bir halk tarifine dayanan her ev yapımı ilaç için ayrı bir bireysel önlem belirtilir. Isı değiştiriciye sıvı döktükten sonra, tüm delikleri tekrar kapatmanız ve ürünü birkaç saat bu konumda bırakmanız gerekir. Radyatöre geri dönerek, aktif maddenin etkisi altında yumuşayan kireç tabakası ve diğer kir tabakalarının düşmesi için sallayın. Tapaları çıkarın ve içindekilerin boşalmasına izin verin. Kalan reaktifi yıkamak için birkaç kez temiz ılık su dökün. İpucu:

Petek Temizleme Hizmetleri banyodaki elemanı temizlerken, radyatörden sızan her şeyi kaptan çıkarmanız gerekeceği unutulmamalıdır. Son prosedürü görmezden gelirseniz ve yabancı madde kalıntılarını çıkarmazsanız, gelecekte bu, ürünün oluştuğu malzemenin deformasyonuna veya tahrip olmasına neden olabilir.

Leave Your Reply

Your email address will not be published.

*

Call Now Button