30 Dakikada Servis: +90 533 1569 942
7/24 Nöbetçi Tesisatçı
Petek Temizleme Fiyatları İstanbul 

Petek Temizleme Fiyatları İstanbul 

Petek Temizleme Fiyatları İstanbul “soğuk tabanı” ve odadaki sıcak üst kısım sorunu yalnızca eski ısıtma sisteminin çalışması durumunda değil, aynı zamanda oldukça yeni, bimetalik radyatörlerin kullanılması durumunda da ortaya çıkar. Isıtıcının düzensiz ısınması, çeşitli durumlarda meydana gelir, bu nedenle, onu ortadan kaldırmak için mevcut hoş olmayan durumun nedenini doğru bir şekilde belirlemek gerekir.

Petek Temizleme Fiyatları İstanbul

Isıtıcıdaki bir tıkanma, Petekin alt kısmının soğuk ve üst kısmının sıcak olmasının en yaygın nedenlerinden biridir. Nedeni yetersiz kaliteli termal ortamdır. Isıtma sistemine sağlanan su, genellikle, yüksek sıcaklıkların etkisi altında, pillerin iç yüzeyinde biriken plak halinde oluşan yabancı maddeler içerir.

Tıkanmanın sonucu, ısıtılmış soğutucunun radyatör boyunca hareketinin ve düzensiz ısınmasının ihlalidir. Sirkülasyon problemlerini ortadan kaldırmak için radyatörün mekanik ve kimyasal temizleme yöntemlerini kullanabilirsiniz. En zor durumlarda, uzmanlar genellikle hidrodinamik ve hidropnömatik yöntemlerin yanı sıra Peteklerin oldukça etkili elektrohidro-darbeli temizliğini kullanırlar.

Havalandırmalı bir ısıtma sistemi de alan ısıtma açısından etkisizdir. Kural olarak, üst katlardaki apartman binalarında radyatörlerde hava kabarcıkları birikmesi ile bu kadar hoş olmayan bir durum gözlenir, bu da fiziğin temel yasaları ile kolayca açıklanır – hava çatıya doğru yükselir. Genellikle bu Peteklerin üstü soğuktur, ancak bu, soğuk bir taban olabileceği gerçeğini dışlamaz.

Petek Temizleme İstanbul

Önleyici amaçlar için, radyatörlerde biriken tüm havanın sistemden serbest bırakıldığı standart Petek muslukları kurulur . Sıcak su besleme borusunu kapatmak ve “dönüşü” açık konumda bırakmak, ardından musluğu açmak ve havayı boşaltmak gerekir. Musluğu kapattıktan sonra, radyatöre soğutma sıvısı beslemesi yeniden başlatılır.

Petek Temizleme Fiyatları İstanbul Soğuk bir alt ve bir Peteğin sıcak bir üst kısmı gibi çok yaygın bir başka durum da yanlış (profesyonel olmayan) bağlantıdır. Isıtma sistemini düzenlerken, ısıtıcıların önüne bir baypas , bağlantı şemasının doğru seçimi ve tüm vanaların doğru şekilde takılmasına özel dikkat gösterilmesi gerekecektir .

En iyi seçenek, üst kısımda bir ısı taşıyıcı kaynağı ve alt kısımda bir “dönüş” ile paralel (diyagonal) bir bağlantı olacaktır. Ek olarak, normal ve stabil hava değişimini sağlamak için akünün üstünde ve altında gerekli boşluk olması gerektiği unutulmamalıdır. Aksi takdirde böyle bir cihazın çalışması kesinlikle etkisiz ve problemli olacaktır.

Bir parçanın Peteklerinin alt ve üst kısmı arasındaki sıcaklık koşulları farkı çok önemli değilse endişelenmemelisiniz. Radyatörlerin bu düzeni oldukça doğaldır. Dolaşan ısı taşıyıcısının her zaman biraz soğuması için zamanı vardır, bunun nedeni oldukça yüksek ısı aktarım hızlarıdır. Çok büyük tutarsızlıklar sistem müdahalesini gerektirebilir.

Petek Temizleme Firmaları İstanbul

Petek Temizleme Fiyatları İstanbul  Isıtma sistemindeki su sıcaklığı düşükse, çalışan ısıtıcının gücünü artırarak ısı taşıyıcının ısınmasını arttırmak gerekecektir. Özel bir ısı yansıtan perde kullanılarak da iyi bir sonuç elde edilir. Bu amaçla geleneksel alüminyum folyo veya penofol gibi modern ve güvenilir bir malzeme kullanılması tavsiye edilir.

İki borulu bir bağlantı için önemli bir nokta, geleneksel bir kapatma vanası ile temsil edilen özel bağlantı parçaları aracılığıyla ayrı bir bataryadaki sıcaklık rejimini düzenleme yeteneğidir. Böylelikle her radyatördeki ısı taşıyıcı hacminde artış veya azalma, kapama vanalarının ayarlanmasıyla sağlanır.

Isı taşıyıcının yetersiz hızı doğrudan ısıtma sistemi şemasına, ısı taşıyıcının özelliklerine, sirkülasyon pompalama ekipmanının gücüne ve performansına, boru malzemesine ve çapına bağlıdır.

Optimum performans:

 • özel haneler ve daireler – 0,5-1,5 m / sn;
 • endüstriyel tesisler – 3 m / s içinde;
 • idari binalar – 2 m / sn içinde.

Petek Temizleme Ustası İstanbul

Soğutucu akışkanın boru hattı ısıtma sistemlerinde hareket hızı, farklı amaçlar için odalarda izin verilen eşdeğer ses seviyesine göre alınır. Pompalama ekipmanının gücünün azalmasıyla, soğutucunun hareketi yavaşlar, bu da soğuma zamanı olur ve son radyatörler daha kötü ısınır. Özel bir durum olarak, radyatörlerin altı soğuk ve radyatörlerin üstü sıcak olabilir. Petek Temizleme Fiyatları İstanbul  Bu durumda, sadece daha hızlı sirkülasyon sağlamakla kalmayıp aynı zamanda radyatörlerin en düzgün ısınmasını da sağlayacak olan cihazın güç göstergelerini artırmak gerekir.

Alan ısıtmanın kalitesi, ısıtma sistemindeki basınç göstergelerindeki arızaların arka planına karşı düşebilir. Isıtma devresindeki düşük ve yüksek basınç seviyeleri, sistemin çalışmasını ve alan ısıtmanın verimliliğini olumsuz etkiler. İkinci seçenek, bireysel birimleri ve unsurları hızlı bir şekilde devre dışı bırakır, ilki yaşam rahatlığına izin vermez.

Dinamik basınçta bir azalma şunlara neden olur:

 • yanlış dengeleme;
 • hava tıkanıklığının varlığı;
 • soğuk ısı taşıyıcı;
 • boru hatlarının aşırı kesiti;
 • yetersiz pompalama ekipmanı kapasitesi.

Petek Temizleme Fiyatları İstanbul  Sistemdeki basınç düşüşü, genellikle soğutma sıvısı sızdığında, pompalama ekipmanı arızalandığında, genleşme tankının duvarlarında çatlakların ortaya çıkması ve genleşme membranındaki yarıkların bir sonucu olarak meydana gelir. Ayrıca sorun, güvenlik ünitesindeki arızalar ve ısıtma devresinden su sızıntısı ile tetiklenebilir.

Kapalı ısıtma devrelerinin çalışma koşullarında işletim parametrelerinin izlenmesi ve otomatik düzenleme, bir güvenlik grubunun kurulmasını gerektirir. Açık tip iki devreli bir sistemin dengelenmesi genellikle manuel olarak gerçekleştirilir, ancak aynı zamanda termostatik vanalar aracılığıyla iş yapılmasına da izin verilir.

İstanbul Petek Temizleme Fiyatları

Petek Temizleme Fiyatları İstanbul  Üst üste binen tip bağlantı parçaları, ısı taşıyıcının ısıtma ağına beslemesini tamamen veya kısmen kapatmak için tasarlanmıştır. Bu tür bağlantı parçalarının ana bileşenleri şunlardır:

 • vanalar;
 • küresel vanalar;
 • mekanik veya otomatik ayarlı termal kafalar.

Bataryanın alt kısmı ısınmaz, üst kısmı musluk içerisindeki arızalardan dolayı ısınır. Kural olarak, sorunlara bir ayrılabilir kanatçık veya elemanın doğru çalışmasını ve ayrıca ısıtılmış sıvının engelsiz dolaşımını engelleyen diğer düzensizlikler neden olur.

Armatürlerin valf şeklinde bağımsız montajı daha fazla dikkat gerektirir. Doğrudan gövde üzerinde hatasız üretici, soğutucunun hareket yönünü gösterir. Bu elemanın kurulumunun yapılması gerektiği bu işarete uygundur. Kurulum kurallarının herhangi bir şekilde ihlali, sorunsuz su hareketinin olmamasının ana nedenidir.

İstanbul Petek Temizleme Sistemleri

Yüksek verimli ısıtma sistemleri düzenleme alanındaki Petek Temizleme Fiyatları İstanbul  , aşağıdaki basit ama etkili önerilere dikkat etmenizi tavsiye eder:
 • çok katlı binalarda, Peteklerin, radyatörler üzerinde en düzgün sıvı dağılımını garanti eden çapraz bir düzende bağlanması tavsiye edilir;
 • plastik boruların yanlış lehimlenmesi genellikle erimiş elemanların geçişi engellemesine neden olur ve bu da Peteklerin tamamen ısınmasını engeller;
 • radyatör bölmelerinin eklenmesi veya menteşeli alüminyum muhafazaların kullanılması, bir apartman dairesinde ısı transferini artırmaya yardımcı olacaktır;
 • apartman binalarındaki Peteklerinsabit ısınması, yalnızca sisteme güç verildikten sonraki üçüncü veya dördüncü günde gerçekleşir, bu nedenle bu ana kadar herhangi bir belirleyici eylemde bulunmanın bir anlamı yoktur;
 • Sistemin doğru bir şekilde bakımı için ön koşul, radyatörlerin kireç, kireç veya pas birikmesinden koruyucu olarak temizlenmesidir.

Eski radyatörleri iyileştirilmiş bir tasarıma sahip modern bimetalik ürünlerle ve aynı zamanda artan ısı aktarım hızlarıyla değiştirmek, sorunu çözmenin temel bir yolu olacaktır.

Leave Your Reply

Your email address will not be published.

*

Call Now Button