30 Dakikada Servis: +90 533 1569 942
7/24 Nöbetçi Tesisatçı
İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme hizmetimiz ile sizlere petek temizliklerinde en uygun fiyatlar ile hizmetlerimizi sunmaktayız. Yıllar geçtikçe, ısıtma sistemleri kaçınılmaz olarak verimliliklerini kaybeder ve bu da oda ısıtmanın kalitesini önemli ölçüde etkiler. Nedeni basit ve önemsizdir – benzer şekilde petek kirlendiğini gösterir. Birçoğu bu davranışın nedenlerini ve sorunun nasıl çözüleceğini düşünmüyor.

Bimetalik ısıtma radyatörlerinin yıkanması, ısının eve geri dönmesine yardımcı olacaktır. Boruların ve radyatörlerin iç yüzeyleri, sirküle eden sıcak su tarafından kimyasal olarak saldırıya uğrar ve bu da kireç oluşumuna neden olur.
Ayrıca metal yüzey uzun süreli kullanımda yavaş yavaş paslanır. Sonuç olarak, borular, pas ve kireç elementleri ile kirlenmiş sıvı içerir – bu, genel olarak ısı transferini ve ısıtma kalitesini azaltan şeydir.

İstanbul Petek Temizleme Fiyatları
Hemen Arayın
+9 0533 156 99 42

İstanbul Petek Temizleme

• Radyatörün dengesiz ısınması – normalde petekin her bir bölümü dokunulduğunda aynı sıcaklığa sahiptir ve kirlendiğinde daha soğuk veya daha sıcak bir yüzeye sahip alanlar ortaya çıkar. Çoğu zaman, radyatörün üstünü ve altını karşılaştırırken fark belirgindir;
• Isıtma sistemini normalden daha uzun süre ısıtmak;
• Radyatör soğuk, ancak ona bağlı borular sıcak;
• Enerji taşıyıcılarının tüketimi gözle görülür şekilde arttı.

İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme

Isıtma sisteminin kendi kendine yıkanması, hem dökme demir hem de bimetal radyatörler için aynıdır. İkincisi, daha pürüzsüz bir iç yüzey gibi birçok avantaja sahiptir, bu da onları durulamayı çok daha kolay hale getirir ve kir biriktirmeleri daha uzun sürer.

Yıkamanın ancak ısıtma mevsiminin bitiminden sonra yapılabileceği vurgulanmalıdır.
İlk adım, sistemdeki tüm sıvıyı boşaltmak ve ardından peteki sökmektir.

Bimetalik ısıtma radyatörlerinin yıkanmasının en uygun şekilde banyoda yapıldığı unutulmamalıdır. Küvetin alt kısmına emayesini korumak için kalın bir bez yerleştirilmeli ve büyük pislik parçacıklarının gidere girmesini önlemek için boşaltma deliği özel bir ağ ile kapatılmalıdır. Temizlik, kimyasallar ve ev kimyasalları gerektirir.

En popüler olanlar: Kostik soda çözeltisi;% 70 sirke özü; Peynir altı suyu. Ek olarak, bir araba radyatörünü temizlemek için sıvı ve kanalizasyon borularını temizlemek için bir araç oldukça uygun kabul edilir. Ancak uzmanlar, ısıtma sistemlerini yıkamak için yalnızca özel reaktiflerin kullanılmasını önermektedir.
İlk doldurma kimyasallar olmadan Petek temizlemer – su dökmeli ve radyatörü sallamalı, ardından içindekileri dökmelisiniz.

İstanbul Petek Temizleme Fiyatları

Ayrıca, radyatörü doldurduktan sonra en az bir saat içinde kalması gereken kimyasal çözeltiler kullanılır. Bu sürenin sonunda batarya iyice çalkalanmalı veya tahta çekiçle vurulmalıdır.

Bu prosedür, kir ve pas kalıntılarının radyatörün duvarlarından düşmesi için gereklidir. Akü ancak o zaman temiz su elde edilene kadar yıkanır – şimdi sıcak aküler garanti edilir.

ÖZEL BİR EVDE ISI EŞANJÖRLERİNİN YIKANMASI

İstanbul Petek Temizleme , Özel evler için, su arıtma sistemini atlayarak bir rezervuardan veya kuyudan gelen su doğrudan ısıtma sistemine verildiğinden, temiz borular için mücadele özel bir sorundur. Bu durumda, sadece radyatörün değil, tüm ısıtma sisteminin yıkanması tavsiye edilir. Bir hata selle tehdit ettiğinden, görev beceri ve deneyim gerektirir.

Sistemden hava salınır, buhar hattı kapatılır, reaktifli su görsel olarak temiz su akana kadar ısıtma borularından geçer. Borulara verilen suyun kalitesine bağlı olarak bimetalik kalorifer radyatörlerinin yıkanması yılda 1-3 kez tekrarlanmalıdır.

Isı eşanjörlerini yıkamanın amacı nedir?

• Radyatör yapılarının ve yükselticilerin düzenli olarak yıkanması, aşırı boru tıkanmasını önleyecektir. Bu özellikle, ısıtma devresinde boruların iç yüzeylerinde kireç birikimine neden olan işlenmemiş ısıtma ortamı kullanılırsa önemlidir.
• Petekleri ve boruları temizlemek çok önemlidir çünkü Eski borularda kireç ve bol miktarda kireç birikmesi nedeniyle ısı transfer kalitesi bozulur. Sonuç olarak, ısıtma sisteminin genel performansı düşer ve ısı, gerekli miktarlarda binaya girmeyi durdurur.
• Metal boru hatları, soğutucuda bulunan yabancı maddelerle temas ettiğinde meydana gelen kimyasal reaksiyonlar, metalin kademeli olarak tahrip olmasına yol açar. Sistemin yıkamasını ve tahliyesini zamanında yapmazsanız, bu, devrenin basıncını düşürmek ve su sızdırmakla tehdit eder. Sonuç olarak, yeni boru hatları satın almanız ve kurulumları için ödeme yapmanız gerekecek.

İstanbul Petek Temizleme Firmaları

Bazıları petekleri yıkamak için en inanılmaz sıvıların kullanılmasını önerir, örneğin sitrik asit, kostik soda, peynir altı suyu ve hatta Coca Cola ile yıkamayı önerirler. Tabii ki, bunlar aynı zamanda bir tür reaktif, ancak mağazadan her zaman gerekli ilacı satın alabiliyorsanız neden tekerleği yeniden icat edin. Cillit-HS 23 RS Konsantre Radyatör Yıkama Sıvısı Bir kap Cillit-HS reaktifi ile işlendiğinde, korozyon, kireç birikintileri ve çamur birikintileri ayrışır ve bunlar tam olarak duvarlara yerleşen ve ısıtıcının dolaşımını engelleyen unsurlardır, bu da Cillit-HS’nin neredeyse ideal olduğu anlamına gelir.

Kirli çamur ve kireç temizleme ekipmanları

• Cillit-HS tipi reaktifler birbirinden farklı olabilir, ancak neredeyse hepsi devrenin çalışma sıcaklığının 80 ° C’yi aşmadığı, yani herhangi biri için petekleri yıkamak için kullanılabilir, çünkü daha yüksek sıcaklıklar yalnızca sistemi test ederken mümkündür.
• İlacın büyük bir artısı, sadece dökme demir için değil, aynı zamanda talimatın onu çelik ve alüminyum için kullanmanıza izin vermesidir; bu, çelik, bimetalik ve alüminyumun genellikle dökme demir yerine monte edildiği özel sektörde uygulanabilir olduğunu göstermektedir. ısıtma radyatörleri. İstenirse, böyle bir prosedür uzmanların yardımı olmadan bağımsız olarak gerçekleştirilebilir.
• Radyatörün yıkanması için bu tür bir ekipman, yerleşik bir sirkülasyon pompası olması ve bağlantı için hortumları olan bir sarf malzemesi kabının bulunması ve satın alma üzerine, aynı isimdeki reaktiflerin de buraya eklenmesi açısından avantajlıdır.
Uygulama, böyle bir birimin kullanımının oldukça kolay olduğunu, parçalarının ve tertibatlarının asit saldırısına karşı dirençli olduğunu ve reaktifin kendisinin ısıya dayanıklı olduğunu göstermiştir. Buradaki yıkama işlemi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilir, özellikle peteki çıkarmadan yapabileceğiniz için ekipmanın kendisi yıllarca kullanılabilir.

İstanbul Petek Temizleme Ustaları

Reaktif pompası ile petek nasıl yıkanır
Her petek ayrı yıkandığında reaktif pompasıyla veya kendi ellerinizle iki yıkama yöntemi vardır Düşük ısı transferi her zaman bir tıkanıklığı gösterir. Isıtma sistemi bir metal devre (çelik borular) ile yapıldığında, bu gibi durumlarda, Cillit markasının çamur ve kireç birikintilerini temizlemek için otomatik ekipman kullanmak çok uygundur. Ayrıca, bir apartman binasına gelince, o zaman bu gibi durumlarda radyatörün nasıl yıkanacağı sorusu , büyük bir motor pompası yardımı ile çözülür, yani tüm dairelerde aynı anda yıkama yapılmaktadır.

Bu durumda, her şey çok basit bir şekilde yapılır – ısıtma devresine su yerine bir reaktif pompalanır, örneğin aynı Cillit veya kostik soda, fosforik veya ortofosforik asit vb. Cillit genellikle kamu hizmetleri tarafından kullanılmasa da – asit veya alkali çözeltisinin fiyatı çok daha düşüktür Pompa yardımıyla istenilen sıvıyı pompaladıktan sonra sirkülasyonu devreye girer ve birkaç saat devam eder. İşlem sonunda kirli sıvı boşaltılarak sisteme su boşaltılır ve basınçlandırılır. Radyatör ancak musluklar kapalıyken sökülebilir.
Bir apartman dairesinde veya evde radyatörleri tek tek yıkamak için, öncelikle bu batarya için kapatma vanası olarak takılan besleme ve dönüş borularındaki muslukları kapatmanız gerekir. Belirli bir cihazda kapatma vanası yoksa, o zaman suyu boşaltmanız gerekir. sistem tamamen ve bu sadece özel sektörde veya otonom ısıtma ile mümkündür, ancak, olabileceği gibi, borularda soğutucu olmamalıdır.

Gerekirse, tüm dişli bağlantıları çamurdan temizleyin. Besleme ve dönüş borularının bağlantısını kestiğinizde ve radyatörü braketlerden henüz çıkarmadıysanız, tüm yıkama deliklerini açmak için kullanılmayan uç kapakları sökün ve çıkarın.

İstanbul Petek Temizliği Fiyatı

Daha sonra, banyoda veya başka bir kapta (özel bir sektörde yaşıyorsanız) konsantreyi seyreltin bir radyatörün dışarıdan ve içeriden yıkanması için bir araç, daha önce de söylediğimiz gibi, bu amaç için Cillit-HS tiplerinden birini kullanmanız en uygunudur – su ve reaktif oranı ambalaj kabında belirtilmiştir.
Şimdi peteki duvardan çıkarın ve bir hortumdan su basıncıyla içeriden durulayın – bu şekilde duvarlara tutunmayan çamuru giderebilirsiniz.

Bundan sonra, radyatörü suda çözünmüş bir reaktife daldırın, sadece bunun için bir tepsi kullanılması önerilir – petekin kendisini çizebilir veya , eğer dökme demirden yapılmışsa, onunla bir kap veya banyo geliştirin. Cihazı bu sıvı içinde bir gece veya en az 4-5 saat bekletin, ardından çekilip akan su ile durulanabilir.

Elbette, Cillit-HS tek radyatör sifonu değildir – aynı zamanda kamu hizmetlerinin apartmanların devrelerini temizlemek için kullandığı alkalileri ve asitleri de kullanabilirsiniz. Ancak, reaktifle doğrudan temas etmedikleri ve cilt ile teması istenmeyen olduğu için bir avantajları vardır, bu nedenle iş için kişisel koruyucu ekipman kullanmanız gerekir.

Petek Yıkama Nedir ?

Isıtma sisteminin yıkanması, borulardaki birikintileri gidermeyi amaçlayan bir dizi çalışmadır. Radyatörlerde su genellikle dolaşır ve bir kısır döngü oluşturur. Suyun uzun süre değişmemesi nedeniyle içinde kalsiyum ve magnezyum tuzları oluşmaya başlar ve hatta çamur ortaya çıkar.
Yıldan yıla birikintiler artar ve duvarlarda birikir, bu nedenle boruların kesitleri azalır ve ısı iletkenliği bozulur. Aynı zamanda büyük bir enerji harcamasına da yol açar.
Tıkalı akülerde ısının iyi seviyede tutulması için kazanlarda bulunan suyun ısıtılma sıcaklığının arttırılması gerekir. Borular zamanında kireç çözülmezse aşağıdaki sorunlar ortaya çıkabilir:

• Boru mukavemetinin bozulması.
• Radyatörlerden daha az ısı transferi.
• Artan hizmet maliyetleri.

Petek Temizleme Firmaları

Petek Temizleme Firmaları

Borularda birikme arttıkça enerji sarfiyatı artmaktadır Yüksek ısıl direnç sayesinde ısıtma sistemi sıcaklığının düşürülmesi Sistemdeki hız ve basıncın düşürülmesi Borunun kopma olasılığının artması. Bir yırtılma, odanın sıcak ve kirli suyla dolmasına neden olabilir. Ayrıca su mobilyaların üzerine girebilir ve onu önemli ölçüde bozabilir. Isıtma sistemlerinin yıkanması gerektiğinde Isıtma sistemini yıkamanın gerekip gerekmediğini netleştirecek bazı nedenler vardır.

Bunlar aşağıdaki semptomları içerir: Isıtmada azalma Boruları gerekli sıcaklığa kadar ısıtma süresi artar Radyatörlerin eşit olmayan ısınması. Alt kısmı soğuk, üst kısmı sıcak, tamamen ısınma yokluğu. Boru hattının kendisinin sıcak olduğu, ancak radyatörün soğuk olduğu zamanlar vardır. Isıtma hizmetleri için aylık ödemelerde artış.

Petek Sisteminin Yıkama Yöntemleri

Tipik olarak, yıkama şu şekillerde Petek temizleme: Su titreşimli karışım. Bu yıkama yöntemi, titreşimli su ve basınçlı hava kullanılarak gerçekleştirilir. Bundan dolayı borulardaki tortular, pas, plak, silt, kum çıkarılır.
Bu yıkama yöntemi enerji maliyetlerini düşürür ve ısıtma sistemi elemanlarının ömrünü uzatır. Ancak bu yıkamayı gerçekleştirmek için özel ekipman kullanılmalıdır. Yıkama sırasında biyolojik ürünlerin kullanılması, tıkalı alanlara derinlemesine nüfuz etmeyi ve tüm birikintilerin tamamen çözülmesini sağlar.

Biyolojik ürünlerle yıkarken, tüm ısıtma sistemini kapatmak gerekli değildir. Su bazlı süper temizleyiciler çoğunlukla biyolojik ürünler olarak kullanılır.

Bu ilaçların etki prensibi, gevşeme ölçeği, yağ-çamuru, sert kristal, aşındırıcı ve organik birikintilere dayanmaktadır. Bu şekilde yıkama sırasında özel ekipman kullanılır. Bu yöntem çok kullanışlıdır çünkü petek takımlarını sökmenize gerek yoktur.

Ayrıca özel kablolar ve kimyasallar kullanmaya gerek yoktur. Ekipman yardımı ile sisteme pnömohidrolik bir impuls verilir. Ana darbe, tortularla birlikte soğutucunun ana sütununa düşer. Bundan dolayı tortular hızla yok edilir ve çözülür.
Bu yöntemin etkinliği çok yüksektir. Ayrıca borulardaki yırtılmalar ve çatlaklar hariçtir Kimyasallar. Bu saflaştırma yöntemi, organik ve inorganik asitler içeren preparatların kullanımına dayanmaktadır. Boruya giren müstahzarlar, kireç, pas ve birikintileri tuz şeklinde tamamen çözer.

Radyatörleri yıkamak için gerekli ekipman

Radyatörleri temizlemek için çok sık özel ekipman kullanılır. Rahat olmalı ve çeşitli tortuların mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlamalıdır. Bu bağlamda, aşağıdaki ekipman türleri ayırt edilebilir:

Kimyasal temizlik, borulara enjekte edilen özel kimyasalların kullanılmasından oluşur.

Çoğunlukla kimyasal arıtma aşağıdaki ekipman kullanılarak gerçekleştirilir: Kimyasalın seyreltilmesi için tank Pompa. Çözeltinin boruya girişi ve çıkışı için hortum. Isıtma elemanı, ancak tüm modellerde mevcut değildir.

Bu ekipmanın temel avantajları: Erişilemeyen yerlere derinlemesine nüfuz etme Tüm tortuların, kireçlenmenin, pasın tamamen çözülmesi.
Bu ekipman, yüksek kaliteli yıkamaya izin verir.

Petek Temizleme Fiyatları İstanbul

Bu cihaz esas olarak yaklaşık 300 litre hacimli bataryaları ısıtmak için kullanılır Cihazın avantajları: Yüksek performans. Dakikada 40 litreye kadar ulaşabilir.
Bu ekipman, hem ısıtma bataryalarının yıkanması hem de su temin sistemlerinin temizlenmesi için kullanılabilir.

Ayrıca bu cihaz, yerden ısıtma sistemlerinin temizliğinde ve güneş kollektörlerindeki tortu ve birikintilerin giderilmesi için sıklıkla kullanılır. Bu tesisat, borulardaki tüm tuz birikintilerinin, pasların, kirecin, çeşitli tıkanmaların giderilmesinde çok etkilidir.
Bu ekipman elektronik olarak kontrol edilir ve bu nedenle kullanımı çok kolaydır.

Petek Temizleme Fiyatları

Ünite, ısıtma bataryalarının yıkanması, su temini sistemlerinin temizlenmesi ve yerden ısıtma sistemlerinin temizlenmesi için kullanılır. İstasyonun prensibi yüksek hidropnömatik temizlemedir.

Ünite, borulara basınçlı hava ve su sağlar. Bundan dolayı, iç titreşimler tüm ısıtma sisteminden geçer ve ayrıca ısıtma kazanına ulaşır ve çeşitli tıkanıklıkları tamamen temizler. Bu temizlik radyatörlerin ömrünü uzatır ve ayrıca ısı seviyesini artırır.
Bu, çelik ve bakır ısıtma borularındaki tuz birikintilerini, kireç kalıntılarını, pası temizlemek için kullanılan küçük bir kompresördür.

Bu cihaz, 300 litre hacimli petekleri ısıtmak için kullanılır ve aynı zamanda çok yüksek bir performans seviyesine sahiptir. Dakikada 40 litreye ulaşır.
• Temizlik kimyasalları
• Blokaj çözücü – Romantik 20
• Ropulse
• Rockal
• Temizleme istasyonu CILLIT – BOY

Petek sistemi Nasıl Yıkanır

Yıkamaya başlamadan önce, iş için gerekli malzemeleri ve araçları hazırlamalısınız. Boruları temizlemek için özel ekipman oldukça pahalı olduğundan ve kullanımları biraz bilgi gerektirdiğinden, daha ucuz malzeme satın alabilirsiniz Kendi kendini temizleme için aşağıdaki malzeme ve aletlere ihtiyacınız olacak: Borulardan sıvıyı boşaltmak için bir kap. peteki yıkamaya başlayabilirsiniz.

Isıtma sistemini yıkamak için adım adım talimatlar
İlk olarak, tüm sistemin yıkanmasına engel olan tüm gereksiz nesneleri ısıtma petekinden çıkarmanız gerekir. Yakınında perdeler varsa, dikkatlice çıkarılmalıdırlar. Ayrıca, laminat veya parke çok sık zemine döşenir ve çalışma sırasında hasar görebilir veya bozulabilir. Bu nedenle petekin altına gereksiz malzeme veya film yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Akülere giden su kaynağının kapatılması. Genellikle peteklerin üzerinde kapama vanaları bulunur, bununla suyu kapatabilirsiniz. Bununla birlikte, bu unsur her zaman üzerlerinde mevcut değildir, bu nedenle suyu bloke etmek biraz daha zor olacaktır. Tüm sıvının ısıtma sisteminden boşaltılması gerekir. Boşaltma işlemi aşağıdaki gibidir – radyatörü ısıtma sisteminden sökmeniz ve tüm suyu önceden hazırlanmış bir kovaya boşaltmanız gerekir.

KALORİFER RADYATÖRÜ YIKAMA

Temizliğin başlangıcı. Radyatör banyoya götürülmeli ve temiz su ile durulanmalıdır. Banyoda hasar ve çiziklere neden olabileceğinden, altına ahşap bir levha konulması tavsiye edilir. Yıkama özel bir evde yapılıyorsa, o zaman temizlik için en iyisi radyatörü bahçeye çıkarmaktır Uç kapakları bir anahtarla çevirerek çıkarın.
Bu prosedür banyoda veya dışarıda bahçede yapılmalıdır.

İstanbul Petek Temizleme , Uç kapakların sökülmesinin bataryadan kirli sıvının boşalmasına neden olması ve zemine ve bitişik mobilyalara su basmasına neden olması nedeniyle. Bu sorunlara neden olur ve mobilyalarınıza ve döşemelerinize zarar verir. Durulama, bir hortum veya duş kullanılarak gerçekleştirilir. Hortum, boru açıklığına sokulur ve su basınç altında sağlanır.
Bu saflaştırma yöntemi, sisteme alkali formunda özel kimyasal reaktiflerin tedarik edilmesinden oluşur.

Daha sonra, özel pompalama ekipmanı sayesinde, sıvının birkaç saat boyunca sürekli bir sirkülasyonu gerçekleştirilir. Bundan sonra çözelti tamamen boşaltılır ve sistem basınçlandırılır.

Bu yıkama yöntemi, apartman binalarındaki ısıtma sistemlerini temizlerken sıklıkla kullanılır. Yıkamanın verimliliği, doğru temizlik çalışmasına bağlıdır. Hidropnömatik yıkama için eylem algoritması: Geri dönüş borusundaki vananın kapatılması. Kompresörün, ev vanasından sonra tedarikteki ölçüm vanasına bağlanması. 6 kgf / cm2’lik kompresörün balast tankındaki basınca ulaştıktan sonra vanayı açın kompresörün bağlı olduğu.

O zaman yükselticileri kapatmanız gerekir. Örtüşme sırasında ondan fazla yükselticinin açık olmaması çok önemlidir. Bu, tüm yükselticilerin ve bunlara bağlı radyatörlerin yıkanmasının etkinliğini sağlayacaktır.

Bu yıkamanın süresi bağımsız olarak belirlenebilir – yükselticideki sıvı şeffaf hale gelirse, sonraki boruyu yıkamaya başlayabilirsiniz. Temizliğin son aşamasında, ters yönde sıfırlamak için ısıtmayı doğru bir şekilde değiştirmeniz gerekir. Başlamak için boşaltma ve vana kapatılır

Daha sonra ev vanası besleme üzerinde kapanır, işlem sırasında açılır Son olarak, beslemeden boşaltma açılır. Kompresör, dönüş hattındaki bir ölçüm vanasına bağlanmalıdır. Bundan sonra kompresörü açmanız gerekir.

• Kimyasal solüsyonlarla yıkama
• Hidropnömatik yıkama

Petek Sistemlerinin Yıkanma Nedenleri

Aşağıdaki nedenlerden dolayı ısıtma sistemi peteklerinin yıkanması gerekir:

• Radyatör eşit olmayan bir şekilde ısınır: üstte sıcak, altta soğuk veya tam tersi.
• Isıtma öncekinden daha yavaş.
• Radyatör, ona giden borular sıcakken soğuk kalır.
• Isıtma sisteminin enerji verimliliğindeki düşüşün arka planına karşı elektrik tüketiminde artış.
“Isıtma arızasının belirtilerinden en az birini kaydettikten sonra, ısıtma peteklerini yıkamak gerekir. Ve etkili olabilmesi için radyatör imalat malzemesinden devam etmek gerekiyor. Modern radyatörler dökme demir ve bimetalden yapılmıştır. İlki, malzemenin yüzeyinin özelliklerinden dolayı daha sık kirlenir (pürüzlüdür), bu nedenle daha sık profilaksiye ihtiyaç duyarlar. Metalik olanlar, pürüzsüz bir iç yüzeye sahiptir, bu nedenle, düşük kaliteli su beslemesinde bile, dökme demir petekleri tıkama olasılıkları daha düşüktür.

Dökme  Metal Ve Bi Metalden Yapılmış  Petekleri Isıtmak İçin Temizleme Prosedürü

Yılın herhangi bir mevsiminde, hatta kışın bile, ısıtma sisteminin çalışmasını durdurmadan radyatörleri kimyasal olarak yıkamak mümkündür. Petekleri temizlemek için tüm iş akışı 4 aşamadan oluşur: Çalışma alanını hazırlayın.

Radyatör dökme demir ise, tüm tapaları çıkarmanız gerekir Radyatöre temiz su dökün ve ardından boşaltın. Kimyasal paketin üzerindeki talimatlara göre bir temizlik solüsyonu hazırlayın. Solüsyonu radyatöre dökün ve bir süre bekletin. Kural olarak, çeşitli çöplere ek olarak, radyatörün duvarlarında kireç birikintileri.

Temizleme işlemi sırasında tamamen kurtulmak çok önemlidir. Bu nedenle, dökülen solüsyonun bir süre radyatör içinde kalması zorunludur, bir süre sonra solüsyonu boşaltın. Ardından son durulama ve çözelti kalıntılarını gidermek için temiz su dökün.

Temiz su ile doldurma, karakteristik bir koku olmadan temiz su radyatörden dışarı akıncaya kadar tekrarlanmalıdır. Isıtma bataryalarını yıkadıktan sonra, tıpaları döküm radyatörlere tekrar takmak ve Bimetalik petekleri vidalayın Radyatör yıkamak için çeşitli kimyasal konsantreler ve hazır çözümler oluşturulmuştur.

Asitlere, alkalilere dayalı veya nötr bileşenler kullanan profesyonel temizleyiciler, radyatörleri bu tür birikintilerden ve tıkanmalardan hızlı ve tamamen kurtarmanıza olanak tanır:

• Kireç tortusu (kireç), toplam radyatör kirliliğinin% 50’sini oluşturabilir.
• Demir, magnezyum, kalsiyum, bakır ve diğer metal oksitleri.
• Kum.
• Isıtma sisteminin her 10-15 yılda bir yıkanması gerekir.

ISITMA RADYATÖRLERİ NASIL DÜZGÜN ŞEKİLDE YIKANIR?

Herhangi bir ısıtma sistemi, ne kadar özenle muamele edilirse edilsin, sonunda yıkanmalıdır. Akülerin çalışması sırasında, iç duvarlarında korozyon oluşur, soğutma sıvısı akışını tıkayan ve ısıtma radyatörlerinin genel verimliliğini olumsuz yönde etkileyen tuz kristalleşmesi meydana gelir. Sorun suyla çözülebilir, ancak çok az kişi nasıl doğru yapılacağını bilir.

Kızarma ısıtma sistemlerinin özellikleri

Isıtma sisteminin yıkanması “körü körüne yapılamaz, çünkü neyle yüzleşeceğinizi bilmeniz gerekir. Genellikle, iç duvarları tıkayan döküntüler nedeniyle içlerindeki sıvı sirkülasyonu zayıf olduğunda petekleri ısınmaz. Suyun kendisinde alkali tuzlar, ağır metaller ve pas süspansiyonları şeklinde bulunur. Su alımının azalmamasını sağlamak için yardımcıların sistemi yıllık olarak yıkaması gerekir.

Ancak çoğu zaman bu görevin konut sakinleri tarafından yapılması ve uzmanları radyatörleri içeride sıkışmış kirden temizlemeye davet etmesi gerekir. İstanbul Petek Temizleme bu problem özellikle dökme demir bataryalar için tipiktir, burada bazen nadir yıkama nedeniyle çapı 1 cm’den fazla olmayan bir su sirkülasyonu kanalı vardır.

Petek Temizleme Sistemleri

Petek Temizleme Sistemleri

Çelik radyatörler, pasın durgunluğundan dolayı tıkanır, bu nedenle sadece tıkanmaz, aynı zamanda tahrip olurlar. Bu tür petekler için her tür yıkama uygun değildir, çünkü içlerinde bazı yöntemler sızıntı olabilir. Plastik radyatörler de tıkanmıştır, ancak bunları yıkamak metal muadillerini temizlemekten farklıdır. Bu işlem, her durum için özel olarak seçildiği için evrensel olarak adlandırılamaz.

Başarısız bir seçimin bir örneği, ısıtma sisteminin, bir apartmanın bodrum katında bulunan yükseltici vanayı aniden açarak, güçlü bir basınç uyguladıklarında, konut ve toplum hizmetleri çalışanları tarafından yıkanmasıdır.

Bu, kilitleme elemanlarının devrilmesine ve açıklıkların birleşim yerlerinde sızıntılara yol açar. Ancak her aile sahibi, ısıtma sistemindeki tıkanma sorununu çözmek için peteki mekanik temizlik amacıyla ayrı dizlere ayıramaz.

Alt katlardaki bir apartman dairesinde radyatörleri yıkarken, soğutucunun verimliliğini beklemek her zaman mümkün değildir, çünkü yüksek kaliteli temizlik için aynı şubenin tüm katlarının komşularının sifonu yapması gerekir.

Petek Temizleme Firmaları

Aksi takdirde, bir apartman dairesi temizlendikten ve bataryaları kamu hizmetlerinde yüksek basınçla yıkadıktan sonra, çöplerin bir kısmı duvarların arkasında kalabilir ve çamur kütleleri yeni temizlenmiş bataryaların içine düşecektir.

Bununla birlikte, yıkama söz konusu olduğunda tüm komşuların aynı fikirde olması pek olası değildir, ancak yetersiz bir iç bölüm yüksek bir hidrolik direnç oluşturur. Tortuların kalınlığındaki her mm. Yakıt tüketimini arttırır.

Bölgesel ısıtma sistemlerinde, tıkanma derecesini azaltmak için su önceden arıtılmalıdır. Ancak bu her zaman yapılmaz, ancak kiracılar ev bakımı için her ay makul meblağlar öderler. Ek olarak, radyatörler değiştirilmeden onlarca yıl dayanır. İstanbul Petek Temizleme yerleşik düzenlemelere göre, merkezi ve otonom sistemlerin yıkanması yıllık olarak yapılmalıdır. Bu dönem kritiktir.

Borular ısıtma sezonu başlamadan önce durulanmazsa, boru hattı tıkanır ve ısıtma ekipmanının bozulmasına neden olur.

Tıkanıklığı görmezden gelirseniz, sonuçları korkunç olabilir:

• ısıtma sistemi donabilir;
• elektrik fiyatını artıracak bir elektrikli ısıtıcıya ihtiyaç duyulacaktır.

Tıkalı bir boru nasıl teşhis edilir?

Boruların içinde kullanılan su genellikle düzgün çalışma standartlarını karşılamadığından yıkama düzenli olarak peteklere yapımalıdır. Bunu yapmazsanız zamanla radyatörlerde sızıntılar oluşur. İhtiyacı teşhis etmenin birkaç yolu vardır.

Tipik olarak kızarma belirtileri şunlardır:

• radyatörlerin çok yavaş ısıtılması;
• radyatör açıklıklarının farklı derecelerde ısınması;
• kazanın çalışması sırasında karakteristik olmayan seslerin varlığı;
• akü borularına göre daha soğuk.

Ek olarak, havalandırma yetersiz ısınmanın nedeni olabilir. Bu durumda, Mayevsky vinci ile hava kilidinin boşaltılması yeterlidir. Bugün, ısıtma sistemlerini yıkamanın birkaç yolu vardır. Farklıdırlar, bu nedenle radyatörlerin tıkanma derecesini, devrelerin hacmini ve tıkanmanın uzunluğunu dikkate alarak seçmeniz önerilir. Yıkama işlemini şu şekilde uygulayabilirsiniz:

Her yöntemin etkinliğini artıran kendi nüansları olduğunu düşünmeye değer. Örneğin, sistemi basınç altında tek başına su ile yıkamak etkisizdir, çünkü devre neredeyse tamamen sıkıştırılmış ölçek ve pasla tıkanmışsa basıncı bekleyemezsiniz.

Petek sisteminin mekanik temizliği

Bu tür temizlik için borular demonte edilir. Birikmiş kiri etkili bir şekilde temizler, ancak devrenin iç yüzeylerinde kireçlenmeye karşı zayıf bir şekilde etkilidir. Böyle bir yıkamadan önce, kazan kapatılmadan önceki ve sonraki vanalar, daha sonra devreden su tahliye vanası aracılığıyla boşaltılır. Orada değilse, dairenin altında ve en uzağında bulunan radyatördeki kapağı sökün.

Daha fazla verim için, su boşaltıldıktan sonra petekler sökülür. Radyatörü sökmek için boru dahil gerekli büyüklükteki anahtarları kullanın. Bunu yapmak için, radyatörü borulara bağlayan rakor somunlarını gevşetin. Radyatör, daha önce mekanik hasarlardan koruyan yoğun tekstillerle kaplanmış olan sokağa veya küvete çıkarılır.
Yıkandıktan sonra tekstiller atılır.

Kanalizasyonun tıkanmaması için küvet içindeki drenaj ağ ile kapatılır, radyatör kablo ile temizlenir ve borularla temizlenir. Kanalizasyon sistemindeki yükü azaltmak için önceden hazırlanmış bir kaptaki birincil kiri çıkarabilirsiniz.

Daha fazla verimlilik için, yıkamadan önce, radyatörü 2-3’lü bağlantılara ayırabilirsiniz. Temizlendikten sonra, akü iç devreye bir su akışı yönlendirilerek yıkanır. Bunun için hortum bağlantısının sıkılığını sağlayan adaptörlü bir hortum kullanılır. Çıkış suyu berrak olduğunda yıkamayı durdurun.

Petek sisteminin kimyasal temizliği

Bu yöntem, özel ve apartman binalarında en etkili yöntemlerden biridir. Uygulanması için kimyasal reaktifler kullanılır. Yöntem ucuz, basit ve hızlı olduğu için herkes tarafından kullanılabilir. Petekleri bu şekilde yıkamak için, ısıtma sistemini durdurmak hiç gerekli değildir. Ayrıca, radyatörü bu şekilde sadece kışın değil yazın da yıkayabilirsiniz. Yöntem, kalsiyum tuzları ve pasa karşı etkilidir.

Radyatörün tıkanmasından kimyasal bir yöntemle kurtulmak için basit bir teknoloji uygulanır:

• ısıtma sistemini dikkate alarak doğru kimyasal türünü seçin;
• talimatlarda yazıldığı gibi sıvı veya toz halinde bir reaktif seyreltilir;
• bir temizleme yapısı hazırlanır, içine seyreltilmiş bir reaktif dökülür;
• bir pompa kullanılarak sisteme bir kimyasal verilir ve bir süre beklenir;
• musluk açılarak sıvı boşaltılır;
• sistem birkaç kez yıkanır ve su ile doldurulur.

Bu yöntemin dezavantajları vardır. Bunun için kullanılan reaktifler toksiktir, bu da sağlığa zararlı olabilir ve sistemi yıkarken kullanımları için özellikle dikkatli bir yaklaşım gerektirir. Ayrıca yöntem, alüminyum radyatörlerin temizlenmesi için uygun değildir ve kullanılan solüsyonun atılması problemi yaratır.

Güçlendiriciyi sisteme bağlamak için devreyi kesmeniz gerektiği gerçeğini herkes sevmez. İstanbul Petek Temizleme , Isıtma devresi basınçlı değilse, yıkama için kostik soda, sirke, süt peynir altı suyu ve ayrıca fosforik ve ortofosforik asitler kullanılabilir.

Kimyasal bir preparatla temizlik için seçilen zamanın doğru olması gerektiğini dikkate almak önemlidir. Bazı hazırlıklar sıkıştırılmış kiri birkaç saat yok etmeye yetiyorsa, diğerleri sistemde bir gün veya daha uzun süre bırakılabilir. Bu gerçeği görmezden gelirseniz, radyatörlerin yapısına içeriden zarar verebilirsiniz.

Petek sisteminin dağınık temizliği

Biyolojik yıkama, radyatörlerden tıkanmaları gidermek için kimyasal yöntemin geliştirilmiş bir modifikasyonudur. Bununla birlikte, reaktifin buradaki etkisi orijinal yöntemden biraz farklıdır. Sisteme giren seyreltilmiş reaktif, metal radyatörlerin yapısını bozmaz: etkisi, metal bileşiklerin ve sıkıştırılmış kirin moleküler yırtılmasını amaçlamaktadır.

Bu yöntem, uygun olan ve sızıntı oluşturmayan farklı malzemelerden yapılmış petekler için geçerlidir. Kullanılan çözümler insanlara zararlı değildir, bu nedenle atık malzemelerin imhasında herhangi bir sorun yoktur.

Yıkama işlemi sırasında, bataryalardan gelen kirler bölünmüş bir şekilde çıkar, bu nedenle parçaları radyatör açıklıklarını ve borularını tıkamaz. İşlemden sonra yüzeyde özel bir hidrofobik film oluşur ve bu da kontur içinde yeni kireç oluşumunu engeller. İşlem şu şekilde gerçekleştirilir: Isıtma mevsiminde yıkama yaparken, ısıtma sistemini kapatan cihazı bağlamanız gerekir.

Isıtma sisteminin hidrodinamik temizliği

Bu teknik, ısıtma sistemine yüksek basınç altında ince su jetleri beslemesidir. Onun için özel nozullar kullanılıyor. Musluktan bir hortumla su değil, basınçlı bir pompayla su sağlanacaktır. Bu yöntemle, yıkama işleminin gerekli olduğu özellikle sorunlu alanlarda besleme hortumunu durdurmak mümkündür. Yöntem, dökme demir radyatörlerle ilgili olarak çevre dostu ve verimli olarak kabul edilir.
Ancak bunu evde yapmak o kadar kolay değil çünkü birkaç yüz atmosferlik su basıncı verebilen ekipmanlar ucuz değil. Ek olarak, bu tür bir yıkama, bir uzman çağırmayı gerektirebilecek deneyim gerektirir. Dezavantajı, birikintilerin öncelikle her petek malzemesi için farklı olan özel bir çözümle yumuşatılması gerektiğidir.

Petek sisteminin hidropnömatik temizliği

Bu yöntem, devrenin içine yüksek basınçlı hava sağlayarak ısıtma sisteminin yıkanmasını içerir. Bir çek valf ile bağlanan bir kompresör kullanılarak radyatörlerden birinin girişinden veya çıkışından gerçekleştirilir. Böyle bir bağlantı, sisteme su girişini dışlar. Kompresör, yüksek enerjili türbülanslı bir akış oluşturarak buhar sağlar. Bundan sonra, devre içindeki sıkışmış pas birikimi yırtılır ve sistemden yıkanır.

İstanbul Petek Temizleme , Radyatörleri bu şekilde yıkamak için su kesilir. Bundan sonra, radyatöre pnömatik tabancalı bir kompresör bağlanır. Petekler sökülmediğinde, en uzaklarında, fişi sökün ve adaptöre bir hortum bağlayarak kalıntı toplayın. Onu tuvalete götürürler. Kısa süreli bir darbe olan birinci hava beslemesi, sistem sirkülasyon akışının tersi yönde, ikinci hava beslemesi ise havanın yönü değiştirilerek gerçekleştirilir.

Bunun için besleme ve toplama hortumları tersine çevrilir. Yöntemin daha fazla verimi için, daha zahmetli olmasına rağmen radyatörü sökebilirsiniz. Daha kolay temizlik için petekler dışarı çıkarılabilir. Yıkandıktan sonra yerine yerleştirilir, ardından devre soğutucuya bağlanır ve sistem kalan kirleri yıkamaya başlar.
Ardından su kaynağını kapatırlar, tahliye hortumunu çıkarırlar ve tapayı yerine takarlar.

Sistem artık başlatılabilir. Yöntem, toplamda 2 ila 5 gerektirebilecek şok dalgalarına dayanmaktadır. Bu yıkama yöntemi, radyatörlerin çıkarılmaması durumunda birkaç dakikadan fazla sürmez. Kurulum özerk çalıştığı için elektriğe bağlı değildir. Dezavantajı, kullanılan pnömatik tabancanın teknik özelliklerine bağlı olan sınırlı hareket yarıçapıdır.

Petek sisteminin elektrohidropulse temizliği

Bu tür temizlik, devrenin içine yerleşmiş kireç ve tuzları yok eden elektrik deşarj enerjisinin kullanılması temelinde gerçekleştirilir. Ancak bu, peteklere ve borulara zarar vermez. Bu yöntem, verimliliği yüksek olmasına rağmen özel ekipman gerektirir ve işlemin kendisinin ısıtma sistemini sökmesi gerekmez.

Şok dalgası mevcut ölçeği yok edecek. Ve işlemden sonra, duvarların arkasında kalan birikintilerden kurtulmak için sistemi temiz su ile yıkamak kalıyor. Bu yöntem, petekleri değiştirmeye bir alternatif.
Suya elektrik yükünün uygulanmasına dayanır ve çok fazla enerji gerektirmez. Özel bir kurulum kullanıldıktan sonra, ısı değişim yüzeyleri tamamen silt ve kireç birikintilerinden temizlenir, bu da devrenin iç bölümünü fabrikaya yükseltir.

Aynı zamanda, herhangi bir konfigürasyondaki radyatörler ve borular temizlenebilir. Boruya ucunda özel ekipman bulunan bir koaksiyel kablo yerleştirilir. Çalışma sürecinde, periyodik elektrik deşarjları yaratılır, bu nedenle etkili arıtma gerçekleştiği için güçlü dalgalar ve hidrodinamik akışlar oluşur.

İstanbul Petek Temizleme sistemini yıkamak için ne gereklidir?

Radyatörleri sökmeden kendi ısıtma sisteminizi yıkamak için, yerinde temizlik adı verilen özel ekipmana (CIF) ihtiyacınız vardır. Pompanın sistemdeki akışkanın hareketine yön vermesi gerekir. Kurulum, pompalı plastik bir kaptır. Ek olarak, bir yıkama çözümüne ihtiyacınız olacak. Tank içerisine dökülecek, sistem pompa ile doldurulacaktır. Bu tür ekipman, birkaç faktöre göre seçilir.

• Temizleme sistemi, yıkama için darbe kontrollü otomatik olacaktır.
• Ürünün gövdesi, çeşitli dezenfektanların kullanımına dayanıklı olmalıdır.
• Boyutlar ve ağırlık önemlidir, çünkü büyük boyutlarda ekipmanı kullanmak zor olacaktır. En iyi seçenek 7-8 kg olacaktır.
• Cihazın bir basınç ve su akışı göstergesine, bir ters akışın varlığına sahip olması arzu edilir.
• Kapasite 10-20 litre arasında olmalıdır.

İstanbul Petek Temizleme , Radyatörleri mekanik olarak temizlemeyi planlıyorsanız, temizlik yerinde veya radyatörün yıkama için hareketi boyunca zemin kaplamasına zarar vermemek için kirli sıvıyı, nemi iyi emen gereksiz eski paçavraları ve polietileni boşaltmak için bir kap hazırlamanız gerekir.

Ek olarak, işte anahtarlara, bir gaz yakıcıya veya bir gazyağı lambasına, ısıtma borusunun boyutu için bir hortuma, bir temizleme kablosuna ve bir demir fırçaya ihtiyacınız olacak. Kimyasal yöntemi uygularken, petekleri tahrip etmeyen bir reaktif, bir kompresör, ısıtma sistemine sıvı vermek için bir aparat gerekli olacaktır. Güvenilir bir makine seçerler, bu durumda tasarruf etmek, yıkama kalitesini etkileyebilir. Bu, temizlik için kullanılan malzeme türünü dikkate alır.

Evde radyatörlerin temizlenmesi

Radyatörlerin evde temizlenmesi, ustanın niteliklerine bağlıdır. Kimyasal yöntemi gerçekleştirmek için teknoloji yukarıda açıklanmıştır. Belirli becerilere sahipseniz, peteklermekanik bir yöntem kullanılarak kendi ellerinizle yıkanır. Zemine polietilen serilir, paçavra ve aletler hazırlanır. Yükseltici vanayı kapatın ve sıvıyı sistemden boşaltın.
İş kirli olacağından, dışarı çıkan kirleri pas parçalarıyla toplamak için bir kap hazırlarlar Boşaltmak için, ısı kaynağından en uzak apartman radyatöründeki boru ve radyatörün birleşimini sökün. Bu durumda, kalan su zemine akacaktır ve bunun bir kap ikame edilerek engellenmesi gerekmektedir. Alüminyum petekler, artık sıvının boşaltılması sürecini basitleştiren boşaltma valfleri ile donatılmıştır.

Radyatörler dökme demir veya çelikten yapetekmışsa, tapayı sökün. Takılırsa, sökme işlemi bir gaz yakıcı kullanılarak gerçekleştirilir. Tapa pes etmeye başlar başlamaz bir anahtarla vidaları açılır, petek menteşelerden çıkarılır, paslı suyu dikkatlice çevirip bunun için hazırlanmış bir kaba boşaltılır.
Petekleri dışarıda yıkamak her zaman mümkün değildir.

Örneğin, dökme demir radyatörler oldukça ağırdır. Radyatörün küvette durulanması düşünülüyorsa, emayeyi koruyan eski paçavralarla örtülmelidir. Sadece akünün içine su dökmek ve sallamak yeterli değildir, istenilen etkiyi vermeyecektir.

Çıkardıktan sonra, birincil kiri özel bir kabloyla çıkarmanız gerekir. İçe doğru itilir ve döndürülür, kokuşmuş, sızan bir kitle çıkarır.  Bu durumda, bataryadaki tıkanma nedeniyle tutulan su dışarı sızabilir.

İstanbul Petek Temizleme Makinası

İstanbul Petek Temizleme , Zemine ek olarak duvar kaplamasını da korumak için özen gösterilmelidir çünkü sıvı dışarı çıktığında duvarlara sıçrayabilir. Daha iyi temizlik için radyatörün ayrı bölümlere demonte edilmesine karar verilirse bu, elemanlar banyoya yerleştirilmeden önce Petek temizleme.

Tek tek bileşenleri durulamak daha kolaydır: daha etkilidir. Bu, su basıncına ihtiyaç duyulduğundan bir hortumla Petek temizleme, aksi takdirde yalnızca birincil kir çıkarılır. İşlem tamamlandıktan sonra derzler demir bir kıl ile fırçalanmalıdır.

Bu, sızdırmaz bağlantıya müdahale edebilecek dişlerdeki pası çıkarmak için gereklidir. Borularda büyük bir tortu tabakası görünüyorsa, bunlar da kaldırılmalıdır. Bunu yapmak için mümkün olduğunca metal bir çubuk kullanabilirsiniz. Boruları yıkamak için banyodan veya mutfaktan bir hortum uzatmanız gerekir, böylece bunlardan çıkan kir parçaları radyatör devresini tıkamaz.

Radyatör temizleme ipuçları

Petek Temizleme ustalarıKirli su kısa sürede devreye pas, kireç ve diğer birikintileri getireceğinden, hattın tamamı olmadan bir radyatörün temizlenmesi etkisizdir. Tüm yükselticinin temizliğinin sipariş edilmesi tercih edilir. Ancak o zaman radyatörünüzü yıkamaya başlamalısınız.

Her milimetrelik sıkıştırılmış çamur tabakası ısı yalıtımı görevi göreceğinden, her ısıtma mevsiminden önce sistemi zamanında yıkamayı unutmamak gerekir.
Ev sahibinin aküleri temizlemek için özel bir cihazı yoksa, dairedeki radyatörleri yıkamak işe yaramayacaktır.

Bir yıkama vanası satın alıp takabilirsiniz. Böyle bir cihaz özel mağazalarda satılmaktadır, ancak istenirse, bunu bir küresel vanadan bir radyatör tapasına monte ederek kendiniz yapabilirsiniz. İstanbul Petek Temizleme  Gelecekte, her ısıtma sezonu başlamadan önce ısıtma sistemlerinin önleyici yıkamasının yapılmasına izin verecektir.
Yıkama vanası, ısıtma sezonu başlamadan önce yazın kurulur.

Bu durumda, bir kör tapa yapabilirsiniz. Isıtma başlar başlamaz, kanalizasyona gönderilen yıkama musluğuna normal bir bahçe hortumu bağlanır. Musluk açılır açılmaz, biriken cüruf su akışının önündeki bölümlerden dışarı fırlayacaktır. Bu yöntem günümüzde radyatörleri sökmeyi ve yıkama için sistemden ayırmayı planlamayanlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

İstanbul Petek Temizleme Hemen Ara

İstanbul Petek Temizleme  Yıkama verimliliğini artırmak için akılda tutulması gereken birkaç yararlı ipucu vardır.

Petek Temizleme Fiyatları

• Bir temizleme filtresinin kullanılması, radyatörün tıkanmasının en iyi şekilde önlenmesidir. Değilse, sistemi yılda en az bir kez yıkamanız gerekir.
• Isıtma sisteminin birkaç devresi olduğunda, her birinin ayrı ayrı yıkanması gerekir.
• En iyi yıkama seçeneği kat kattır ve ondan sonra ısıtma sisteminin basınç testi zorunludur.
• İçerideki yağ kıvamında çok fazla pas varsa, önce onu çıkarmanız gerekir, aksi takdirde peteki yıkamak çok daha uzun sürecektir.
• Yıkama sıcak suyla yapılacaksa, klozet hızlı ısıtma nedeniyle çatlayabilir.
• Yıkama ayrıca bağlantıya olduğu kadar bölüm sayısına da bağlıdır. Genellikle son elemanlar daha fazla kirle tıkanır.
• Bağlantı iki yönlü daha düşük olduğunda, cihazın alt kollektöründen sürekli su sirkülasyonu siltasyonu ortadan kaldıracaktır. Bu bağlantı en iyisidir.
• Kontaminasyon oluşturma olasılığı daha düşük olduğundan kapalı bir sistem tasarlamak tercih edilir.
• Apartman binalarının sakinlerinin her yıl ısıtma sezonundan önce tüm sistemi yıkamak için kamu hizmetlerine başvurmaları gerekir, ardından bunu dairelerinde yapabilirler.

Leave Your Reply

Your email address will not be published.

*

Call Now Button