30 Dakikada Servis: +90 533 1569 942
7/24 Nöbetçi Tesisatçı
Esenler Noktasal Su Kaçağı Bulma

Esenler Noktasal Su Kaçağı Bulma

Esenler Noktasal Su Kaçağı Bulma hizmetimizde sizlere su kaçaklarına ve tesisat sistemlerinizde meydana gelebilecek sorunlara hızlı servis imkanı sunmaktayız. Su kaçakları ve tesisat sorunlarında İstanbul Yavuz tesisat olarak geniş servis ağımız ile hizmetlerimizi sunmaktayız. İstanbul’ da su kaçaklarının sorun oluşturmasına ve sizlere sıkıntılar oluşturmasına engel olmaktayız.

Su kaçakları ve tesisat sorunlarında profesyonel destekler vermekteyiz. Firmamız yılların tecrübesi ve uzman kadrosu ile su kaçaklarına 30 dk gibi bir sürede çözüme kavuşturabilmektedir. Su Kaçaklarına karşı sizlerde kesin çözümler ile hizmet almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey yavuz tesisat olarak bizlere ulaşmanız gerekmektedir. Yavuz tesisat firmamız çok 7 araçtan oluşan servis ağı ve profesyonel ekipmanları ile sizlere anında çözümler sunmaktadır.

Esenler Noktasal Su Kaçağı Bulma

Su Kaçaklarını bulmanın birkaç farklı yolu vardır. Öncelikle, su sayacınızı kullanarak Su Kaçaklarını kontrol edin. Evinizdeki tüm suyu kapatın ve su sayacınızda yazan sayıyı kaydedin. En az 20 dakika bekleyin, ölçüm cihazınızı tekrar kontrol etmek için geri dönün. Sayaç okuması değiştiyse, bu bir sızıntınız olduğu anlamına gelir.

Su kaçaklarını bulmaya çalışmak istiyorsanız, tuvaletlerinizin tank kısımlarını, özellikle de klape valfini kontrol edin; mutfak ve banyo lavabolarının altına bakın; küvetlerinizden ve duşlarınızdan damlalar arayın. Su ısıtıcınızın etrafındaki su birikintilerini ve çamaşır makinesi hortumlarınızdaki olası sızıntıları da kontrol etmelisiniz.

Evinizin dışında da sızıntı olması mümkündür. Gizli sıhhi tesisat su kaçakları için dış muslukları ve sulama sistemlerini de kontrol edin.

Su kullanan cihazlarınızdan belirgin bir sızıntı bulamazsanız, büyük olasılıkla gizli bir su tesisatı sızıntınız vardır. Sıhhi tesisat sisteminizdeki gizli sızıntı belirtileri şunları içerir: küf veya küf, hasarlı boya veya duvar kağıdı, hasarlı duvar veya döşeme, tavanlardaki lekeler veya kalıcı bir küf veya toprak kokusu. Bu durumda, evinize daha fazla zarar gelmesini önlemek için derhal yerel Esenler Noktasal Su Kaçağı Bulma aramanızı öneririz.

Esenler Su tesisatçısı

Gizli sızıntıları kontrol etmek için bir profesyonele ihtiyacınız varsa  , evinizdeki ve çevresindeki her tür su sızıntısını bulmak ve onarmak için Yavuz tesisat Su kaçağı onarım uzmanlarına güvenebilirsiniz .

Tavanda sızıntı olduğuna dair görünür işaretler olmadan zeminde su havuzları veya nemli alanlar olup olmadığına bakın. Kokular da bir bilgi kaynağıdır – yer altı sızıntılarının geçmesi daha uzun sürer ve her ikisi de kendine özgü bir kokuya sahip olan küf ve küf oluşumuna yol açar.

Dışarıda veya bahçede su sızıntısı nasıl tespit edilir

Evinizin içinde görünür bir su sızıntısı belirtisi bulamazsanız, su sayacınızı kontrol ederek içeride mi gizli mi (örneğin yer altında) yoksa dışarıda mı olduğunu belirleyebilirsiniz. Evinize su girmemesi için önce kapatma musluğunu kapatın; Su çıkmayana kadar musluğu çalıştırarak kapalı olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, kadranın hala hareket edip etmediğini görmek için sayacı kontrol edin, eğer öyleyse, sızıntı evinizin dışındaki besleme hattında demektir. Değilse, sızıntı içeride, bir dahili boruda veya cihazlarınızda olacaktır.

Sızıntının dışarıda olduğunu belirlediğinizde, işaret aramaya başlayın. Ölçüm cihazınız bahçenize kuruluysa, bu, borunun etrafında çamurlu alanlar olup olmadığını veya çimin çiminizin diğer kısımlarından daha iyi büyüyüp büyümediğini kontrol etmeyi içerebilir.

Sızıntının ne kadar kötü olduğunu bulmak – ne yazık ki – çimlerinizi kazmayı içerebilir. Bu, kendiniz düzeltebileceğiniz bir şey olup olmadığını görmek için bir tesisatçı çağırmadan önce yapmak isteyebileceğiniz bir şeydir. Sızıntı betonun altındaysa, başka işaretler aramanız gerekecektir. Eğer tüm işlemler sonrasında kaçak noktasını tespit edemediyseni hemen Esenler Noktasal Su Kaçağı Bulma olarak bize ulaşınız.

Esenler Su Kaçağı Bulma Firmaları

Beton altında su sızıntısı nasıl tespit edilir

Beton altında su sızıntısı aramak, banyonuzda sızdıran bir musluk bulmaya çalışmaktan daha karmaşık olsa da, imkansız değildir. Yerdeki nemli bölgelere (tavanda görünür bir sızıntı belirtisi olmadan) ve yer altı sızıntılarını ararken küf veya küf kokusuna baktığımızdan bahsetmiştik ve bunların her ikisi de beton altındaki sızıntılar için geçerlidir. .

Ayrıca betonun kendisinde, kaçan suyun bir sonucu olan çatlaklara veya pürüzlü yüzeylere, yani betonun aşağıdan sızan su tarafından yukarı itildiğine dikkat etmek istersiniz.

Bir sızıntı yaparsan ne yapmalı

Bir sızıntı bulursanız, yapmanız gereken ilk şey ciddi olup olmadığını anlamaktır. Hızla kötüleşecek ve ciddi hasara neden olacak mı? Alternatif olarak, örneğin belirli bir cihaz, tuvalet veya çamaşır makinesi ile mi sınırlı? Önemli bir sızıntı varsa , sorunu güvenli bir şekilde çözmek için her zaman bir Esenler Noktasal Su Kaçağı Bulma firmasına başvurmanızı öneririz .

Düzeltebileceğiniz küçük bir sızıntı varsa, onarım için ihtiyacınız olan malzemeleri alırken cihaza giden suyu kapatabilirsiniz. Ancak daha önemli bir sızıntıysa, suyu kesme musluğundan kapatmanız gerekecek, bu da evinize su girmediği ve sızıntının daha da kötüye gitmeyeceği anlamına gelir.
Önemli: Evin sızıntıdan etkilenen herhangi bir yerine giden elektriği de kapatmalısınız.

Şunu da belirtmek gerekir ki, insanlar musluğu kapatarak yalnızca takılı kaldığını bulurlar çünkü son açılalı çok uzun zaman olmuştur. Musluğu kapatamazsanız, sızıntıyı durduramazsınız, bu nedenle mülkünüze zarar verme riski yerine düzenli olarak açtığınızdan emin olun.

Gizli bir su sızıntısı, su hasarı veya su girişi olması sinir bozucu olabilir – özellikle sebebini belirleyemiyorsanız. Çoğu zaman Tesisatçılar, bir sızıntı “bulmak” için duvarlarda veya tavanlarda açık levha kayayı kırmak isterler. Buna inanmıyoruz.

Termal görüntüleme kameraları gibi bilim ve teknolojiyi ve 35 yıldan fazla pratik Tesisat sektörüne bilgilerimizi sizlere yardımcı olmak için kullanıyoruz. Artık tahmin yok. Tesisatçılar artık mazeret yok. Kızılötesi termal görüntüleme teknolojimizi, gizli su sızıntılarını, kırılmış boruları (kimsenin bulamadığı) ve sinir bozucu çatı sızıntılarını bulmak için rutin olarak kullanıyoruz.

Esenler Su Kaçağı Bulma

Su kaçaklarının meydana gelmesi sonrasında farklı işlemler ile su kaçakları tespit edilebilemektedir. Bunlardan teknolojik olan tespit işlemleri daha seri ve hızlı olarak sonuca ulaşmaktadır. Tekonolojik sistemler ile su kaçaklarının tespit işlemi ev ve iş yerlerinize zarar vermeden noktasal olarak tespit edilerek sonuca ulaşılabilmektedir. Bu sistemler de tesisatçılar su kaçaklarının yerlerini akustik dinleme cihazları ve termal kameralar kullanılarak kesin olarak tamir edilebilinmektedir.

Esenler Noktasal Su Kaçağı Bulma olarak yukarıda belirtiğimiz işlemlerden doğan zaman kaybı ve maddi külfetten dolayı araştırmalar yaparak dünya ve Avrupa da kullanılan su kaçağı bulma aparatlarını firmamız bünyesine kazandırmış bulundurmaktayız. Firmamız bünyesine kazandırılan bu ekipmanların kullanımı ve sahada pratik olarak işlemlerin uygulanabilmesi için personelimize eğitimler vererek su kaçaklarına karşı hızlı ve pratik çözümler sunmaktayız. Yaptığımız çalışmalar ve eğitimler sonrasında personelimiz su kaçaklarına 30 dk gibi kısa sürede tespit ve onarım işlemi yapabilmektedir.  Tesisat sistemlerinin yarattığı sorunlar ve müşterilerimize yarattığı sorunların bilincinde olarak sizlere bu hizmetlerimizi en uygun fiyatlar ile sunmaktayız.

Noktasal Su Kaçağı Bulma Esenler

Sizler de su kaçakları ve tesisat arızalarınızda profesyonel yardım almak ve kaçakları noktasal olarak tespit edilmesini istiyorsanız whatsapp iletişim numaramızdan yada web adresimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Su kaçakları ve tesisat sistemlerinde firmamız yıllardır kalitesinden ödün vermeden tüm İstanbul’a hizmetlerini sunmaktadır.

İstanbul ‘da yaşanabilecek tesisat sistemleri arızalarının yanı sıra sizlere tıkanıklık açma ve petek temizleme hizmetlerimizden profesyonel olarak hizmetlerimizi sunmaktayız. Esenler Noktasal Su Kaçağı Bulma  olarak gezici ekiplerimiz ve hızlı servis imkanlarımız ile sizlere  tüm istanbul genelinde desteklerimizi aralıksız olarak sunmaktayız.

Leave Your Reply

Your email address will not be published.

*

Call Now Button