30 Dakikada Servis: +90 533 1569 942
7/24 Nöbetçi Tesisatçı

Bayrampaşa Su Kaçağı Tespitçisi

Bayrampaşa Su kaçağı tespitçisi hizmeti siz değerli müşterilerimizin su kaçaklar ve tesisat sistemlerinde meydana gelen su kaçağı yada sızıntı sorunlarına hızlı şekilde çözüm bulan ve bu sorunları en hızlı şekilde sonuçlandıran hizmet alanıdır. Bu konuda hizmetlerini eksiksiz ve en hızlı şekilde sunmaya devam eden su kaçağı tespitçisi firmamız sizlere 7/ 24 teknik servis hizmetini sunmaktadır. Su kaçakları ve tesisat sistemlerin de meydana aksaklıklara Bayrampaşa su kaçağı tespitçisi firmamız profesyonel olarak çözümler sunmaktadır.

su kaçağı nedir

su kaçağı nedir

Su Kaçağı Nedir ?

Evlerimiz de kullandığımız tesisat borularında  ve pis su giderlerinde zamanla kullanmaya bağlı olarak çatlak yada kırılmalar da tesisat içerisinde geçen suyun dışarıya sızıntı olarak akmasına verilen isimdir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir ?

Su kaçağı tespitinde en önemli göstergeler Su sesi ve su sayacıdır. Tüm musluk ve vanalar kapalıyken zemin ve duvarların arkasından gelen su sesi, su kaçağının önemli bir belirtisidir. Her şey kapalıyken, evinizde ya da iş yerinizde damlama sesi duyuyorsanız, bulunduğunuz yerde su kaçağı var demektir.

Su Kaçağı Neden Olur ?

Su Kaçağı evinizde yada iş yerinizde eskimiş musluklar yada paslanmış eskimiş su tesisat borularının zaman ile aşınması neticesinde meydana gelmektedir. Buna ek olarak yapılan hatalı yapılarda su kaçaklarının oluşmasını sağlayan en önemli unsurlar arasında yer tutar. Gündelik hayatımız da su kaçakları ile karşılaşmamız her zaman mümkündür.

Borularda Su kaçağı Nasıl tespit edilir ?

Tesisat sistemlerinde normal de su akışının sesi farklıdır. Temiz su tesisat sistemlerine gönderilen basınç ile su sesi farklı bir ton almaktadır. Akustik dinleme cihazları ile bu ses dinlenerek noktasal olarak su kaçaklarını borularda tespit etmek mümkündür.

Su Kaçağı Bulma işlemi Nasıl Yapılır ?

Su Kaçağı bulma işlemi sizlerden gelen ihbar ve arıza telefonlarından sonra Yavuz tesisat ustalarımız evlerinize gelerek su kaçaklarına akustik dinleme ve termal kameralar ile noktasal tespit yapılarak kaçak noktası tespit edilmektedir. Daha sonra ustalarımız bu tesisat sisteminde meydana gelen kaçakları sadece küçük bir nokta açarak hiçbir yere zarar vermeden kısa sürede tamir hizmeti yapmaktadır.

Su Kaçağı olup olmadığını Nasıl Anlarım ?

Evinizde su kaçağının olup olmadığından tam olarak emin olmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey bütün muslukları ve bataryaları kapatıp su sayacınızın yanına gitmek. Bütün bataryaların kapalı halde olmasına rağmen, su sayacınız inatla dönmeye devam ediyorsa, evinizde su kaçağı problemi ile karşı karşıyasınız demektir.

Su Kaçağı Bulma Cihazı Nedir

Su Kaçağı Bulma Cihazı Nedir

Su Kaçağı Bulma Cihazı Nedir ?

Genel olarak toplumumuz tarafından su kaçakları tek bir cihaz yardımı ile yapıldığı algısı hakimdir. Ama bu durum yanlış bilinmektedir. Su kaçakları yerine göre tespit ve bulma noktasına göre birden fazla cihazdan yardım alınmaktadır. Bunlar ;

 • elektromanyetik amfi cihazı,
 • görüntüleme cihazı, elektro
 • akustik dinleme cihazı,
 • elektromanyetik su tesisatı bulma cihazı
 • termal kameralar

Bu cihazların tamamı su kaçaklarının evleri kırmadan zarar vermeden noktasal olarak su kaçaklarının bulunmasını sağlayan ekipmanlar dır.

Su kaçağı Tespit Cihazı Nasıl çalışır ?

Su Kaçağı tespit cihazlarının genel olarak çalışma prensibleri ultrasonik ses dalgalarının ve termal ısı yayılımının tespit edilmesi şeklindedir.

 • Ultrasonik seslere duyarlı su kaçağı tespit cihazı:

Genel olarak iç tesisat yani duvarlar altında bulunan tesisatlardaki su kaçaklarının tespitinde kullanılan cihazlardır. Bu cihaz demir borulardaki ses dalgalarının değişimini tespit eder ve elektronik ortama aktarıp analiz eder ve su kaçağının bulunduğu yeri nokta atışı bir şekilde gösterir.

 • Termal ısı kamerası tekniği ile Çalışan Su kaçağı Tespit Cihazı:

Termal kamera potansiyel su kaçağı olabilecek yerlere tutularak, ekrandan ısı dalgaları gözlemlenir. Dalgalardaki değişim maviden kırmızı tona doğru renkler aracılığıyla gösterilir. Cihazda bulunan bu lens ve kameralar sıhhi tesisat teknolojisinde su kaçağının tespiti için yoğun olarak kullanılmaktadır.

akustik su dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti

akustik su dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Bulma işlemi Nedir ?

Kırmadan su kaçağı bulma işlemi evlerinize zarar vermeden su kaçaklarının bulunduğu ortamı belirlemek suretiyle yapılan su kaçağı bulma yöntemidir. Su kaçağı bulma yöntemleri eski dönemler ile duvarların kırılması suretiyle bulunabilmekte idi. Bu sebepten dolayı gelişen teknoloji yardımı ile artık kaçak noktaları evlerin duvarları kırılmadan da yapılabilmektedir.  Bu yöntemlerden kısaca bahsetmek gerekirse;

 • Termal kamera yöntemi ile Kırmadan su kaçağı Tespiti:

Termal kamera ile Su kaçağı Bulma işleminde kullanılan kameralı su kaçağı bulma işlemi her yerde yapılaca bilecek bir işlem değildir. Bu yöntem genel olarak yüzeye vuran ısı miktarını görüntülemektedir.  Termal kameranın evin tabanına doğru gösterdiğimiz zaman sadece zeminde oluşan ısı miktarını göstermektedir. Termal kameralar özellikle sıcak su hatlarındaki su kaçağı tespit işlemlerinde çok faydalıdır. Hattaki su kaçağının olduğu yerde termal kamera ile bakıldığı zaman bir dağılma yayılma gözükür.Bu şekilde su kaçağının yeri tespit edilmiş olur. Bazı etkenler gerçekleşirse soğuk su hattındaki su kaçağını da termal kamera ile bulmak mümkündür.

 • Kamera Görüntüleme Yöntemi İle Kırmadan Su Kaçağı tespiti :

Kamera görüntüleme yöntemi ile su kaçağı bulma işlemi sadece atık su boru sistemlerinde meydana gelen sızıntı yada çatlak işlemlerinde yaygın olarak uygulanmaktadır.  Bu yöntem de boru içerisinde görüntüleme yapılırken tesisat içerisinde meydana gelen kırık yada çatlaklar belirlenir ve bu noktalarda tamirat işlemi yapılmaktadır.

 •  Gaz izleme yöntemi ile kırmadan su kaçağı Tespiti :

Gaz izleme yöntemi ile su kaçağı tespiti işlemi nadiren kullanılan bir yöntemdir. Su vanaları ve bataryalar tamamen kapatılır. Daha sonra tesisat sistemine gönderilen basınçlı gazın tesisat sistemine yayılarak kaçak noktasında dışarıya çıkması beklenmektedir. Zemin üzerine çıkan koku bir başka cihaz tarafından algılanır ve kaçağın yeri bulunur.

 • Boyalı su yöntemi ile kırmadan su kaçağı tespiti:

Boyalı su yöntemi ile kırmadan su kaçağı bulma yönteminde ise basit boyalar kullanılarak renklendirilen su tesisat sistemi içerisi gönderilir. Ve sızıntı noktasından akması yada sızıntı yaptığı yerde renklerin oluşması beklenmektedir.  Bu işlem sırasında duvarlarda ıslaklık ve nem takibi yapılır.  Bu işlem bir yada birkaç kez tekrar edilir ve kırmadan su kaçağının bulunması sağlanır.

 • Akustik dinleme yöntemi ile kırmadan su kaçağı Tespiti:

Akustik dinleme yöntemi ile su kaçağı bulma işlemi tesisatçılar arasında en yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Bu işlemin yaygın olarak kullanılmasının en önemli sebebi ise düşük maliyetli olması ve kesin hızlı sonuç vermesidir. Tesisat uzmanı hassas bir şekilde kaçak sesine odaklanmalıdır. Akustik dinleme yöntemi ile su kaçağı tespit etme işlemi sadece temiz su tesisat borularına basınç verilerek kaçak bulmada kullanılmaktadır.

 • Nem ölçme yöntemi ile kırmadan su kaçağı tespiti :

Nem ölçme yöntemi ile su kaçağı bulma işleminde duvarlar da  ve zemin aralarında sızıntı nedeniyle nemlenmiş yada ıslanmış olan bölgenin nem seviyesi ölçülür, bu şekilde su kaçağı tespit edilir ve tamir edilir.

Su kaçağı Tespitinde firma Seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?

Su kaçağı tespitinde firma Seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ustanın kullanacağı yöntem ve teknolojik ekipmanları dır. Bu noktada firmanın daha önceki referansları ve yada web adreslerindeki yorumları inceleyebilirsiniz. Firmanın teknolojik ekipmanlar ile su kaçağı tespiti yapması sizlerin evlerinin şantiye ortamına girmemesine olanak sağlayacaktır. Bu işlemler sırasında cihazla su kaçağı tespiti işlemi hem kısa sürecek hemde sizlere az masraf ile su kaçaklarının tamir edilmesine yardımcı olacaktır.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Nasıl Hesaplanır ?

Su Kaçağı fiyatları konusunda aldığınız hizmetin neticesinde su kaçaklarının meydana geldiği pimaş borular yada tesisat borularının durumuna göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Su kaçağını noktasal olarak tespit etmek mümkündür: Ama sızıntı sonrası çürümüş yada en kısa sürede tekrardan kullanıcılara sorun çıkaracak boruları değiştirmeden sadece onarım yaparak bırakmak kısa süre sonra tekrardan su kaçakları ile karşı karşıya kalmanıza sebep olacaktır. Bu sebepten sadece su kaçağı tespiti fiyatı vermek yerine boruların ve kaçak noktasının yerini belirledikten sonra fiyatlandırma vermek daha doğru bir işlemdir

Neden Bayrampaşa Su Kaçağı Tespitçisi ?

"Neden

Bayrampaşa Su kaçağı Tespitçisi olarak sizlere kalitemizden ödün vermeden su kaçakları ve tesisat arızalarına karşı hızlı hizmet sunmaktayız. En uygun fiyatlar ile 7/24 sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız. 5 Araçlı tecrübeli filomuz ve ustalarımız ile en uygun fiyatları sizlere sunmaktayız.Bayrampaşa Su Kaçağı Tespitçisi  olarak tüm modern ülkeler de kullanılan cihazları firmamız bünyesine kazandırarak su kaçaklarına 30 dk da noktasal tespit yapabilmekteyiz. Yazımızda belirttiğimiz gibi su kaçakları iç tesisat sistemlerinde nerede meydana gelirse gelsin 30 dk içerisinde.

Kırmadan dökmeden evlerinize zarar vermeden su kaçaklarına müdahale edebilmekteyiz.  Su kaçakları ve su tıkanıklıkları nerede meydana gelirse gelsin firmamız robotik cihazlar ile Pimaşların içerisini görüntüleyerek sorunu noktasal olarak çözebilmektedir. Akustik dinleme cihazlarımız ile Su kaçağı Bulma ekiplerimiz su kaçaklarını dış ortamlarda yada gürültülü ortamlarda dinleyerek çözüme kavuşturmaktadır.

Bayrampaşa Su Kaçağı Tespitçisi

Bayrampaşa Su Kaçağı Tespitçisi su kaçaklarını tespit ettikten sonra sizlerin talepleri ve isteği üzerine tesisat sistemlerinin durumuna göre işlemler yapmaktadır. Küçük ve durumu iyi olan su boruları öncelikle sizlere bilgi vermek suretiyle tamir edilmektedir. Ama durumu kötü tamir edilse bile iki yada üç gün sonra sizlere tekrardan sorun çıkartma. Riski olan su boruları ise yine birinci sınıf ve kaliteli ürünler ile değiştirilmektedir.

Bayrampaşa Su Kaçağı Tespitçisi avantajları nedir ?
 • Hızlı ve pratik çözümler
 • Kırmadan su kaçağı Bulma
 • Su kaçaklarına garantili çözümler
 • En uygun fiyatlar ile profesyonel hizmet.

Sizlerde Bayrampaşa Su Kaçağı Tespitçisi hizmetlerinden yaralanmak yada sormak istediğiniz her türlü soru görüşleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Leave Your Reply

Your email address will not be published.

*

Call Now Button